Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Miękkość, kobiecość, subtelna elegancja, ciepła kolorystyka. To pierwsze wrażenia, jakie sprawia to wnętrze – nomen omen zaprojektowane właśnie przez kobietę.
PROJEKTANTKA prezentowanego wnętrza miała do dyspozycji 14 m2 przestrzeni w domu jednorodzinnym. Należało z niej stworzyć praktyczną i niebanalną łazienkę, w której małżeństwo właścicieli czułoby się swobodnie i wygodnie.
Głównym założeniem formalnym było w tym przypadku zestawienie dominujących form kwadratu i koła oraz poziomych płaszczyzn blatów i półek. Główną rolę w tym wnętrzu gra zatem wygodna okrągła wanna niestandardowo wpisana w kwadratowy blat zamocowany na ścianie i na wzmocnionej konstrukcji wanny. Mimo iż zajmuje stosunkowo dużo miejsca, nagrodą za to poświęcenie jest możliwość wygodnego zażywania odprężającej kąpieli.
Gra z geometrycznymi formami widoczna jest jednak nie tylko w przypadku wanny. Miękkie, opływowe linie ceramiki współgrają z formą idealnie okrągłych szklanych umywalek stojących na prostokątnym blacie. Powtórzeniem kanciastych form jest zaaranżowana nad strefą umywalkową wnęka oraz półki. Ich kształt został podkreślony białą mozaiką o błyszczącym szkliwie, która wnosi do tego wnętrza powiew świeżości i elegancji.
Konsekwencja i zdyscyplinowanie tej przestrzeni nie przesłaniają jednak faktu, że prezentowana łazienka jest przede wszystkim wnętrzem przyjaznym użytkownikowi, ciepłym i pełnym harmonii, którą podkreślają jeszcze subtelne kobiece detale.
Ciepła kolorystyka ścian to efekt zastosowania łączonych bez fug brązowych płytek. Ich barwa w połączeniu z ożywczą kolorystyką umywalek tworzy słoneczną przestrzeń rodem z południowych krajów. Dla podkreślenia ciepłego klimatu wnętrza projektantka zdecydowała się na zastosowanie oświetlenia światłowodowego oraz ukrycie górnych źródeł światła w stropie. Dzięki takiemu rozwiązaniu pomiędzy stropem a ścianą powstała wolna przestrzeń, z której promieniuje delikatne i rozproszone światło. Tak zaprojektowany salon kąpielowy jest przestrzenny, wygodny i ujmujący niewymuszonym wdziękiem.       

AUTOR PROJEKTU
Patrycja Czerniawska
Jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Od 2005 roku pracuje w biurze projektowym TOYA-DESIGN w Poznaniu (www.toya-design.com.pl). W 2004 roku otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Spa Art firmy Pool-Spa, a w roku 2005 – wyróżnienie I stopnia w konkursie Koło „Projekt łazienki”. Prezentowany projekt „Łazienki dla małżeństwa” był przygotowany na konkurs organizowany przez miesięcznik „Villa” w 2005 r.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA