Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Od chwili opublikowania zdjęć tej łazienki (lipiec 1998 r.) wielokrotnie wykorzystywaliśmy je jako ilustrację przy okazji różnych materiałów. Jest to bowiem wnętrze niesamowite i to nie tylko za sprawą pejzażu za oknem.

Na 25 m2 przestrzeni Marek Janiak stworzył pokój kąpielowy z prawdziwego zdarzenia: są tu aż dwa urządzenia z masażem i piękny widok za oknem (na co oczywiście on sam nie miał wpływu, ale pięknie go wyeksponował). Zastosował tu też jeden ze swoich ulubionych chwytów projektowych - nazwijmy go \"oszukiwaniem przestrzeni\". Tym razem środkiem wyrazu stały się lustra. Nietypowo usytuowane wciągają przebywającego w łazience w swoistą grę - wszak w pewnej chwili patrząc w lustro nie widzimy swego odbicia!

Obszerny parapet przy wannie pełni podwójną rolę użytkową. Można tu np. odłożyć potrzebne w kąpieli akcesoria, albo można po prostu - jak mówi architekt - \"polegiwać\".

Niezwykłe jest też zastosowanie w tym wnętrzu klasycznych, architektonicznych detali takich jak fragmenty gzymsów, faset, szczeliny świetlne. Znakomicie uzupełniają one plastykę wnętrz.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA