Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Klienci włoskiej marki Artceram z różnych zakątków Europy mieli okazję spotkać się w siedzibie producenta. W Polsce współorganizatorem wyjazdu była krakowska firma Eurocomex, przedstawiciel Artceram na rynek polski. Spotkanie odbyło się w dniach 2-4 lipca.
Urokliwe Civita Castellana położone niedaleko Rzymu, w części Włoch od wieków kojarzonej z produkcją ceramiki, powitało gości niezawodną o tej porze roku pogodą i atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów. Jedną z nich było zwiedzanie nowego showroomu producenta, mieszczącego się w budynku dawnego kościoła. Obiekt zbudowany przez ojców Kapucynów w 1577 r. pod koniec XIX wieku zamieniony został na Szkołę Kadetów, a w czasie wojny był mocno zniszczony podczas niemieckiej okupacji. Po wojnie budynek dawnego kościoła stał się własnością firmy Artceram, a w 2004 roku podjęto decyzję o jego restauracji i stworzeniu w nim ekspozycji firmy. Zaproszeni goście mogli także krok po kroku prześledzić etapy produkcji wyrobów ceramicznych w nowoczesnej fabryce Artceram.
Na zaproszenie Eurocomexu, partnerzy handlowi krakowskiego przedstawiciela, spędzili także dzień w Rzymie. Tu głównymi atrakcjami okazały się być przejazd Tour Busem, czyli zwiedzanie Wiecznego Miasta „w pigułce” oraz nocne spacery uliczkami starego miasta.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA