Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Zapach naturalnego drewna, naturalne materiały i aura harmonii z przyrodą. To najbardziej ropoznawalne cechy prezentowanego salonu kąpielowego, które zdają się zdradzać też jego lokalizację. Otóż prezentowana łazienka mieści się na piętrze letniej rezydencji położonej na malowniczych Mazurach. Zgodne z naturą jest tu niemalże wszystko...

Znaczna powierzchnia, jaką przeznaczono na prezentowany salon kąpielowy, pozwoliła na wkomponowanie tu pełnego repertuaru komfortowych i niezbędnych urządzeń sanitarnych. Malownicze skosy dachowe wraz ze starannie dobranymi materiałami wykończeniowymi stworzyły przyjazny oraz ciepły klimat wnętrza i stały się charakterystycznym elementem podkreślającym przestronność łazienki. Ściany i sufit łazienki wyłożone są świerkowymi deskami w naturalnym kolorze. Tylko w niezbędnych miejscach - w strefie umywalki, sedesu, kabiny prysznicowej, częściowo na podłodze - pojawiają się płytki ceramiczne o podobnej barwie i fakturze, które dodatkowo rozjaśniają wnętrze. Przeciwwagą dla ich jasnych odcieni są ciemne plamy masywnych mebli, obudowy wanny, drewnianej części podłogi i drobne detale - listwy, ramy lustra, deska sedesowa.
Warto zwrócić uwagę na szeroki, granitowy blat otaczający umywalkę, który razem z szafką stanowi bardzo praktyczne rozwiązanie. Rzeźbiona misa umywalki ozdobiona po zewnętrznej części gałązkami podkreśla charakter wnętrza. Podobnych detali jest tu więcej, jak chociażby wykończenie karniszy. Liczne szafki natomiast pozwalają ukryć niezbędny w łazience asortyment. Wiklinowy kosz na bieliznę ăniknieÓ pod półką, którą zdobi utrzymany w tonacji kolorystycznej łazienki Đ ptak. Obok estetycznie schowana w szafce pralka, nie dysharmonizuje jej wnętrza. Podwieszana miska wc została również efektownie ukryta i ăznikaÓ w wolnej przestrzeni obok kabiny prysznicowej. Dodatkowo efekt nietypowości wnętrza podkreśla (raczej rzadko umiejscawiana w łazience) ogromna szafa podkreślająca sielski wystrój, ale pozwalająca także na wygodne schowanie akcesoriów. 
Przekraczając próg wydaje się, że pierwszy plan tego wnętrza stanowią: wanna i kabina prysznicowa. Owalna wanna stoi niemal na środku wnętrza umieszczona w taki sposób, iż osoba biorąca kąpiel może podziwiać widoki zza okna. Jej biała misa niknie zaś w ciemnobrązowej dębowej obudowie. Wymurowanie kabiny prysznicowej natomiast pozwoliło na stworzenie po obu jej stronach funkcjonalnych aneksów. Wnętrze utrzymane w kolorach ziemi tworzy naturalną aurę, która pozytywnie wpływa na samopoczucie domowników. Wykorzystanie na tak znacznej powierzchni drewna nie przestraszylo mieszkańców ani pod względem utrzymania czystości, ani jeżeli chodzi o trwałość materiałów i zabezpieczenie ich przed wilgocią. Wykończona naturalnym drewnem łazienka nie stanowi odrębnej przestrzeni domu, ale harmonijnie wkomponowuje się w jego charakter.
Właściciele tej mazurskiej rezydencji wykorzytują każdą okazję, by wyrwać się z miasta i móc tu przyjechać. Napawać się naturalnym pięknem lasów, jezior, bezkresem pól...
Projekt: Agnieszka Kubasik

proj. Agnieszka Kubasik
Szafki pod umywalką i obok niej, wysoka szafa za kabiną prysznicową, jak również obudowa wanny i ăchodnikÓ na podłodze zostały zrobione przez zaprzyjaźnionego stolarza z drewna dębu. Chodziło mi o uzyskanie efektu leciwych, pokrytych patyną czasu i doświadczeń mebli. Stąd deski poddane zostały specjalnej obróbce Đ były szczotkowane, przecierane, mają cieniowane wybarwienie. Ciekawa jest też rama lustra nad umywalką. Zrobiona z tego samego drewna ma wyrzeźbione w rogach rozety. Ich pierwowzorem są wizerunki na dekorach płytek.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA