Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Pojęciem \"łazienki gościnnej\" możemy określić różne typy wnętrz. Z jednej strony gościnna łazienka to tyle co przyjazna dla gości przebywających w domu, a więc mieszcząca w sobie różne funkcje relaksacyjne, z drugiej strony związana z wydzieloną w domu strefą czasowego zamieszkiwania przybyszów.

REKLAMA

Uwielbiający hydromasaż właściciele domu nie wyobrażali sobie, by nie mogli z niego korzystać także ich goście. Kabina z panelem hydromasującym stała się obowiązkowym wyposażeniem w gościnnej łazience.

Maleńkie wnętrze usytuowane na pierwszej kondygnacji dwupoziomowego mieszkania w pobliżu pokoju dziennego pełni funkcję łazienki gościnnej. Właścicielom zależało jednak, by oprócz standardowego dla tego typu wnętrz sedesu i umywalki, znalazła się tam również kabina prysznicowa koniecznie wyposażona w panel hydromasujący.

Hydromasaż to ulubiona forma relaksu domowników. Wanna z hydromasażem i kabina prysznicowa wyposażona w panel hydromasujący znajdują się również w dużej łazience na drugiej kondygnacji mieszkania.

Pan domu, który jest marynarzem, chciał aby kolorystyka i subtelna dekoracja łazienki przywoływały morskie skojarzenia. Sam wybrał płytki ceramiczne - mieniącą się różnymi odcieniami niebieską mozaikę oraz duże płytki o zielonkawej barwie morskiej toni.

Poszerzony program funkcjonalny gościnnej łazienki w żaden sposób nie mieścił się w pierwotnym obrysie wyznaczonego na nią pomieszczenia. Architekt musiał więc \"znaleźć\" dodatkową przestrzeń. Wygospodarował ją pod wspinającymi się obok łazienki schodami na piętro mieszkania. W ten sposób wnętrze zyskało kilka centymetrów szerokości i intrygujące obniżenie sufitu. To wystarczyło, by na ścianie naprzeciw drzwi zmieściła się wygodna kabina prysznicowa oraz sedes. Niewielką umywalkę umieszczono po lewej stronie wejścia.

Ważne miejsce zajmuje w tej łazience mozaika. Brodzik zatopiony został w podest wykończony drobnymi kostkami mozaiki. Ta sama mozaika zdobi także fronty wyznaczających kabinę ścianek. Mozaikowe ramy określają też granice intymnych stref.

Kolory - niebieski i zielonkawy - uzupełnia jasnokremowa barwa górnych partii ścian i sufitu oraz ściany wolnej od urządzeń sanitarnych.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA