Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
W dniach 20-24 września w Bolonii odbędzie się kolejna edycja międzynarodowych targów Cersaie – największej europejskiej imprezy, podczas której swe produkty prezentują producenci płytek ceramicznych, a także wyposażenia łazienek. Również w tym roku w ciągu pięciu targowych dni bolońskie targi odwiedzą m.in. impoterzy i dystrybutorzy płytek, handlowcy oraz projektanci z całego świata w poszukiwaniu najnowszych trendów rynkowych, nowych produktów oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Jak zapewniają organizatorzy, Cersaie to już nie tylko forum, na którym prezentowane są produkty. To również platforma wymiany idei. W ramach targów odbędzie się więc szereg imprez, pokazów i spotkań, na których designerzy, konstruktorzy i handlowcy będą mogli przedyskutować zagadnienia techniczne lub koncepcyjne. Pierwszego targowego dnia zwiedzający będą mieli m.in. możliwość uczestnictwa w konferencji ekonomicznej oraz architektonicznej, podczas której wystąpią Jain Bijoy, Emilio Caravatti, Diébédo Francis Kéré,  German Del Sol, Riccardo Vannucci. Natomiast  21 września swą prelekcję wygłosi  m.in. hiszpańska projektantka Patricia Urquiola oraz architekt pochodzący z Japonii – Kengo Kuma. Piątek 23 września stać będzie pod znakiem kolejnej osobowości z tego kraju – słynnej japońskiej architektki  Kazuyo Sejima, która spotka się z prasą, a także wygłosi swą prelekcję.
Targom Cersaie 2011 towarzyszyły będą również imprezy artystyczne – wystawy. Jedną z nich będzie  wystawa ceramicznych instalacji pt. „Ceramics of Italy. Metamorfosi”, która odbędzie się na terenie targów. Kolejna to ekspozycja również w formie instalacji –  tworzonych z płytek ceramicznych i elementów łazienkowego wyposażenia – zatytułowana „Cersaie Downtown. Le strade del design”. Wystawę tę podziwiać będzie można na ulicach Bolonii – w strategicznych miejcach położonych w jej centrum.
Jak informują organizatorzy, do udziału w tegorocznej edycji, która tak jak w zeszłym roku zajmie przestrzeń wystawienniczą  wielkości 176 tys. m2, zgłosiło się 751 wystawców. Na tegorocznej edycji Cersaie zaprezentuje się sześć firm z Polski: Ceramika Paradyż, Ceramika Końskie, Marmorin, Polcolorit, Tubądzin oraz Valdi Ceramica.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA