Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Rada Nadzorcza Opoczno S.A. 8 listopada br. powołała  Mirosława Godlewskiego na stanowisko prezesa zarządu. Obejmie on tę funkcję od 1 stycznia 2006 r.  Jednocześnie Rada Nadzorcza odwołała z tego stanowiska Sławomira Frąckowiaka.
Szczególnie istotne dla Opoczna S.A. są doświadczenia nowego prezesa dotyczące rozwoju zagranicznego korporacji, dla których pracował. Zdaniem Rady Nadzorczej Opoczno S.A. takie kompetencje bardzo dobrze wpisują się w przyjętą przez firmę strategię rozwoju.
Jesteśmy przekonani, że pan Mirosław Godlewski wykorzysta posiadane doświadczenie pracy w dużych korporacjach, utrzymując silną pozycję spółki na rynku krajowym i kontynuując strategię międzynarodowego rozwoju Opoczno S.A. W dotychczasowej pracy zawodowej dowiódł swoich wysokich kompetencji menedżerskich. W przyszłości planowane jest natomiast powołanie pana Frąckowiaka do Rady Nadzorczej Opoczno S.A. – powiedział Zbigniew Prokopowicz, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki.
Podczas tego samego posiedzenia Rady Nadzorczej na stanowisko wiceprezesa zarządu Opoczno S.A. powołano Marka Wójcikowskiego (dotychczasowego dyrektora generalnego, członka zarządu). Wcześniej – 28 października br. – decyzją Rady Nadzorczej stanowisko członka zarządu i dyrektora sprzedaży objął Marek Łycyniak.
Oprócz informacji na temat zmian na stanowiskach firma podała do wiadomości także swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał br. Opoczno S.A. wypracowało w tym czasie 10,75 mln zł zysku netto czyli o 55% mniej niż w analogicznym okresie 2004 roku. Wynik taki został osiągnięty przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 121,05 mln złotych w stosunku do 117,310 mln złotych w III kwartale 2004 roku.
Jeśli chodzi o przychody ze sprzedaży eksportowej producenta, to w porównaniu z III kwartałem 2004 roku wzrosły one niemal o 22%. Utrzymana została duża dynamika wzrostu sprzedaży na rynkach Europy Środkowej oraz stabilna pozycja Opoczna na rynkach Europy Wschodniej.

ZARZĄD OPOCZNO S.A.
Mirosław Godlewski – prezes zarządu (od 1.01.2006)
Marek Sylwester Wójcikowski – wiceprezes zarządu
Tomasz Dankowiakowski – dyrektor finansowy, członek zarządu
Grzegorz Oglęcki – członek zarządu
Marek Jerzy Łycyniak – dyrektor sprzedaży, członek zarządu

Mirosław Godlewski, prezes zarządu Opoczno S.A. (38 lat)
Od 2003 roku był prezesem zarządu Dec Sp. z o.o. (spółka zależna GATX). Odpowiadał za rozwój strategiczny, dochody firmy, działalność na rynkach Polski i za granicą.  W latach 2000 – 2003 pracował w Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o. gdzie zajmował stanowisko dyrektora generalnego – prezesa zarządu. W latach 1996-1999 był zatrudniony w PepsiCo Trading
Sp. z o.o. (Spółka zależna PepsiCo, Inc.), na stanowiskach: Market Development Director, Area Sales Director, Regional Sales Manager, District Sales Manager. Od 1991 do 1993 pracował w Polskim Biurze Badań Marketingowych Sp. z o.o. (Spółka zależna MEMRB International) jako Retail Audit Manager.
Mirosław Godlewski posiada tytuł MBA uzyskany w Ashridge Management Collage, ukończył Politechnikę Warszawską uzyskując dyplom magistra inżyniera w zarządzaniu przemysłem. Jest członkiem YPO (Young Presidents Organization) oraz Management Committee of UIP.
Mirosław Godlewski jest żonaty, ma dwie córki.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA