Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Wiosna 2006 roku to okres dużych zmian, jakie zaszły w Grupie ABG – ogólnopolskiej sieci dystrybucyjnej branży instalacyjno-budowlanej skupiającej firmy dysponujące łącznie ponad 60 punktami sprzedaży w całej Polsce. Obecnie członkowie Grupy ABG to Grast&MTB, Euroinstal, Femax, Instalbud, Matex, Refleks, Solar-Bin, Vinsar – firmy w 100% z kapitałem krajowym, wyróżniające się uregulowaną sytuacją majątkową, która zapewnia im stabilność działania. W kwietniu zakończył pracę dotychczasowy zarząd Grupy. Nowym prezesem zarządu został Krzysztof Dolny, prezes zarządu firmy Femax. Funkcję wiceprezesa objął Krzysztof Zadorecki, menedżer nie będący w zarządzie żadnej ze spółek Grupy.
Pierwszym postanowieniem nowego zarządu była podjęta decyzja o przeniesieniu biura Grupy ABG z Wrocławia do Warszawy. Nowa siedziba Grupy ABG mieści się w budynku INTRACO przy ul. Stawki 2. Głównym powodem decyzji o zmianie siedziby była, jak mówi nowy prezes zarządu Grupy ABG, znacznie lepsza lokalizacja biura w znanym i rozpoznawalnym miejscu.
W związku ze zmianami, jakie w ostatnim czasie zaszły w Grupie, mamy obecnie wiele planów na przyszłość – wyjaśnia Krzysztof Dolny. – Zależy nam na stałym organicznym rozwoju firm zrzeszonych, prowadzącym do ugruntowania pozycji liderów w regionach. Co jest szczególnie ważne dla dostawców, budujemy wspólnie rynek zapewniając im stabilność i przewidywalność. Jesteśmy mocno zakotwiczeni na lokalnych rynkach, co pozwala nam dostosować się do ich specyfiki. Dążymy do osiągnięcia lepszego poziomu integracji w ramach Grupy, zarówno w obszarze logistyki, jak i komunikacji. Chcielibyśmy także powiększyć zespół o fachowców zajmujących się konkretnymi podbranżami, którzy pomogą w takich aspektach, jak negocjacje czy tworzenie programów lojalnościowych dla klientów. Zadania nowego zarządu na najbliższy czas to zatem przede wszystkim rozwijanie słabych obszarów dzięki dobrej ofercie handlowej, skompletowanie profesjonalnej kadry zdolnej realizować ambitne plany Grupy. Dążymy również do otwarcia się na nowych członków.
Jak Grupa ABG zapatruje się na działalność firmy Vinsar, która powstała przecież z połączenia trzech jej członków? Zmiana zarządu jest wyraźnym dowodem, że polityka firmy Vinsar nie spotkała się w Grupie z entuzjazmem.
– W 2005 i w I połowie 2006 r. trzy firmy spośród członków grupy, podjęły proces przekształceń kapitałowych i łącząc kapitały utworzyły firmę Vinsar. Jest to odważny eksperyment, mamy jednak wątpliwości, czy dobrze sformułowane zostały cele nowej spółki – mówi Krzysztof Dolny. – W słuszności wyboru naszej drogi rozwoju utwierdza nas dynamiczny rozwój grup zakupowych o federacyjnym charakterze na terenie Europy Zachodniej i ich dobre wyniki ekonomiczne. Uważam jednak, że na weryfikację słuszności koncepcji Vinsaru należy poczekać dłuższy czas. W dalszym ciągu pracujemy więc wspólnie w ramach grupy ABG.       

NOWY PREZES
Krzysztof Dolny ma 53 lata. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej (wydział mechaniczny). W latach 80-tych był prezesem firmy usługowej działającej na terenie całej Polski. W 1991 roku założył gdańską firmę Femax, która przeszła długą ewolucję od realizacji prac wykonawczych w budownictwie przemysłowym do firmy handlowej w branży sanitarnej i grzewczej. Femax zatrudnia obecnie ok. 60 pracowników i posiada w ofercie 22 tys. pozycji asortymentowych z ponad 130 fabryk.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA