Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Grzegorz Pielak w dniu 23 września br. złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu Krakowskiej Fabryki Armatur SA. Decyzja ta związana była z zakończeniem zasadniczego etapu procesu restrukturyzacji firmy. W tym czasie w KFA poprawiono wyniki ekonomiczne m.in. dzięki redukcji kosztów oraz podniesieniu wielkości produkcji i sprzedaży.

Grzegorz Pielak pozostawał na stanowisku prezesa Krakowskiej Fabryki Armatur od czerwca 2000 roku, kiedy to zastąpił poprzedniego prezesa, Adama Czumę. Do czasu wyboru nowego prezesa, jego obowiązki pełni Konrad Hernik, członek zarządu KFA. W dniu 18 października rada nadzorcza ogłosiła konkurs na stanowisko członka zarządu o profilu sprzedaż-marketing. Według opinii przedstawicieli zarządu, można spodziewać się, że z jego powiększonego grona jeszcze w tym roku ma być wybrany nowy prezes Krakowskiej Fabryki Armatur.

Zmiany w zarządzie spółki nie spowodowały głębszych zmian w zakresie jej działalności. W dalszym ciągu realizowane są zamierzenia w zakresie m.in. dalszej restrukturyzacji firmy i intensyfikacji sprzedaży (w tym także eksportu). W najbliższym czasie KFA przygotowuje się do finalizacji budowy nowego zakładu produkcyjnego.

 

 

Grzegorz Pielak urodził się 4 grudnia 1949 roku w Olsztynie. Ukończył Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie (specjalizacja - fizyka techniczna). W 1987 roku uzyskał tytuł doktora. Zajmował kierownicze stanowiska m.in. w General Motors Poland i Wojskowej Akademii Technicznej. Pełnił lub nadal pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej w kilku spółkach, m.in. Fameg SA w Radomiu, Tymbark w Tymbarku i Huta Buczek w Sosnowcu. Przed objęciem stanowiska prezesa rady nadzorczej KFA pracował jako prezes Zarządu Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Progress SA.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA