Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Rozwijanie wyobraźni i kreatywnego myślenia dzieci oraz kształtowanie wrażliwości najmłodszych na estetyczne i praktyczne walory przedmiotów codziennego użytku to cele konkursu „Zostań małym DESIGNEREM”, organizowanego przez firmę KLUDI oraz portal wnętrzarski domplusdom.pl.
Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku do 12 lat, a polega  na stworzeniu dowolną techniką pracy plastycznej przedstawiającej źródło wody w domu: baterię, prysznic… Gotowe prace w formie elektronicznej (zdjęcie/skan lub plik) należy przesyłać za pomocą formularza konkursowego zamieszczonego na portalu domplusdom.pl. Konkurs potrwa od 1 marca do 30 kwietnia 2011. W tym czasie nadsyłane prace będą publikowane na portalu domplusdom.pl, gdzie będą mogli je oglądać i głosować na nie internauci. O wyborze zwycięzców zadecyduje jury, w skład którego wejdą przedstawiciele organizatorów, patronów medialnych oraz projektanci. Prace młodych designerów będą oceniane pod względem oryginalności, kreatywności i jak najlepszego odzwierciedlenia idei konkursu.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone oficjalnie 1 czerwca 2011 r. na portalu domplusdom.pl. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają stypendia ufundowane przez firmę KLUDI w wysokości 3000, 2000 i 1000 zł oraz spersonalizowane pufy miuki for KLUDI: wykonane w wybranym kolorze i ozdobione imieniem zwycięzcy.
Laureaci wyróżnień otrzymają pufy miuki for KLUDI, krzesło Panton Junior i wieszak Hang it All firmy Vitra, zestawy klocków LEGO. Internauci odwiedzający portal domplusdom.pl co tydzień będą wybierać swoją ulubioną pracę - jej autor otrzyma książkę D.E.S.I.G.N autorstwa Ewy Solarz. Dodatkowo, autor pracy, która zdobędzie w głosowaniu internautów podczas trwania konkursu najwięcej „Lubię to”, otrzyma również puf miuki for KLUDI.
Kontynuację zabaw w małego designera umożliwi także specjalny gadżet kreatywny zaprojektowany na potrzeby konkursu „Zostań małym DESIGNEREM” przez studio AZE Design. Zestaw kartonowych modułów o różnych kształtach, umożliwiający tworzenie zaskakujących konstrukcji otrzymają wszyscy autorzy zgłoszonych do konkursu prac.
Swego rodzaju inauguracją konkursu będą warsztaty kreatywne dla dzieci, które odbędą się w warszawskiej Zachęcie w pierwszy weekend marca 2011 r. Poprowadzi je Ewa Solarz, dziennikarka i współtwórczyni portalu domplusdom.pl, autorka książki dla dzieci „D.E.S.I.G.N.”, przybliżającej najmłodszym tajniki pracy projektanta i powstawania przedmiotów. Mali designerzy dowiedzą się w czasie tych warsztatów o niezwykłych i dziwnych projektach armatury, a także o roli prototypu i szkicu oraz spróbują stworzyć własne projekty kranów: narysowane, ulepione z plasteliny czy ułożone z klocków.
Szczegółowy regulamin konkursu będzie zamieszczony na stronie www.domplusdom.pl
Partnerami konkursu są: Narodowa Galeria Sztuki Zachęta, wydawnictwo Dwie Siostry, AZE Design, Iggesund- szwedzki producent kartonu, LEGO, Vitra.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA