REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

1100 przedmiotów, 400 projektantów - zobacz wideo z podsumowaniem Łódź Design Festival 2015

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 29 paź 2015 11:51
1100 przedmiotów, 400 projektantów - zobacz wideo z podsumowaniem Łódź Design Festival 2015

9. edycja Łódź Design Festival dobiegła końca. Wszystkie aktywności odbywały się w kilkunastu lokalizacjach w Łodzi, które odwiedziło ponad 45 000 osób. Organizatorzy podsumowują (także na wideo, zobaczcie!) tegoroczną edycję.

REKLAMA

Program festiwalu objął 250 godzin różnych działań i zaangażował około 400 projektantów, prezentujących prawie 1100 przedmiotów codziennego użytku. Organizatorzy tegorocznej edycji Łódź Design Festival przygotowali dla wszystkich sympatyków designu, wzornictwa i sztuki użytkowej ponad 70 wystaw. Odwiedzający mieli także okazję wziąć udział w panelach dyskusyjnych, spotkaniach i warsztatach. W organizację festiwalu już po raz 9. zaangażowała się Ceramika Paradyż, która od samego początku jest Mecenasem Głównym tego wydarzenia. Podczas organizowanych wykładów i warsztatów, eksperci firmy opowiadali między innymi o tym jak design przekłada się na praktyczne projektowanie, w jaki sposób aktualne trendy przenieść do wnętrza oraz o tym co zrobić, by remont mieszkania stał się przyjemnością. Program festiwalu objął także 3 już edycję panelu MeetBlogin. Podczas spotkania, blogerzy zajmujący się tematyką wyposażenia wnętrz, podejmowali tematy związane z praktyczną pracą projektantów i jego istotnej roli w procesie kreowania najbliższego otoczenia.

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu Make Me! oraz zdobywcą ufundowanej przez Mecenasa nagrody głównej „Paradyż Award”, została Marlene Huissound za projekt „Z owadów”. Jury doceniło świeże podejście Francuzki do procesu projektowania, a także funkcjonalność i oryginalność finalnego produktu.

Ceramika Paradyż w ramach festiwalu zaistniała także w „Strefie Projektanta”. Zorganizowana, specjalnie na tę okazję Trend-o-sfera była miejscem, gdzie każdy odwiedzający uczestnik mógł na własnej skórze przekonać się jaki styl wnętrzarski najbardziej pasuje do jego charakteru. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA