Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

1200 kandydatów do tytułu Dobry Wzór

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 24 kwi 2014 08:17
1200 kandydatów do tytułu Dobry Wzór
Laureatka konkursu Dobry Wzór 2013 - wanna marki Laufen z kolekcji Palomba. / fot. Laufen

Instytut Wzornictwa Przemysłowego ogłosił Dobry Wzór - konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. To już dwudziesta pierwsza edycja tego konkursu.

REKLAMA

Konkurs monitoruje polski rynek - eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego przez trzy miesiące wyszukują i oceniają pod kątem jakości wzorniczej dostępne na rynku produkty i usługi. Ze zgłoszonych produktów najlepsze zostaną zaproszone do udziału w konkursie Dobry Wzór 2014.

Dobry Wzór to najstarszy ogólnopolski konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Instytut Wzornictwa Przemysłowego organizuje go od 1993 roku. Nagrodą w konkursie jest znak i certyfikat Dobry Wzór. Do dzisiaj tytułem laureata nagrody Dobry Wzór nagrodzono 473 produkty i 4 usługi. Od 1995 roku swoją nagrodę: Wzór Roku, przyznaje Minister Gospodarki. Tytułem Wzór Roku wyróżniono dotychczas 21 produktów.

Polscy projektanci konkurują z największymi markami

Pierwsze zmiany w Dobrym Wzorze zaszły w 2006 roku, kiedy zadecydowano, że w konkursie mogą brać udział również produkty producentów zagranicznych. Od tego momentu polskie produkty i polscy przedsiębiorcy konkurują z największymi markami globalnymi świata i osiągają bardzo dobre wyniki.

Od tego czasu również swoją nagrodę – Designer Roku dla najlepszego polskiego projektanta – przyznaje prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Do tej pory wyłonionych zostało siedmiu projektantów – Designerów Roku: Marek Adamczewski (2007), Tomasz Rudkiewicz (2008), Andrzej Śmiałek (2009), Tomasz Augustyniak (2010), Marek Liskiewicz i Triada Design (2011) Piotr Kuchciński oraz zeszłoroczna Laureatka – Joanna Leciejewska.

Kategorie z zakresu usług

Jako pierwsza instytucja w Polsce IWP ocenia wzornictwo usług. W 2010 wprowadzono do konkursu nową kategorię – sferę usług. W zeszłym, jubileuszowym dla konkursu roku, rozszerzono formułę konkursu o trzy nowe kategorie: grafikę użytkową i opakowania, nowe technologie oraz nowe materiały produkcyjne.

Do tegorocznej edycji konkursu, eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego wyszukali i dopuścili ponad 1200 produktów i usług, które konkurować będą w siedmiu kategoriach: Dom, Praca, Sfera Publiczna, Usługi, Nowe Technologie, Grafika Użytkowa i Opakowania, Nowe Materiały Produkcyjne.

Korzyści, jakie uzyskuje firma z udziału w konkursie to przede wszystkim certyfikat jakości, który wyróżni i wzmocni produkt na rynku. Finaliści i laureaci prezentowani są na wystawie pokonkursowej Dobry Wzór oraz w profesjonalnym katalogu.

Nagrody specjalne

Nagrodę specjalną Wzór Roku przyzna Minister Gospodarki, patron honorowy konkursu, dla najlepszego produktu zaprojektowanego przez polskiego projektanta i wyprodukowanego przez polskiego przedsiębiorcę. Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego nagrodzi najlepszego projektanta lub studio projektowe, przyznając nagrodę Designer Roku 2014.
Uroczyste ogłoszenie wyników, gala konkursu i wernisaż wystawy pokonkursowej odbędą się 23 października 2014 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.
(źródło: Instytut Wzornictwa Przemysłowego)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA