REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

2015 rok rekordowy dla Soudal

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 01 kwi 2016 11:11
2015 rok rekordowy dla Soudal

Rok 2015 okazał się dla Soudal jednym z najlepszych od początku działalności firmy. Świadczy o tym nie tylko rekordowy obrót, który wyniósł 630 mln euro (to prawie 12% więcej w porównaniu z rokiem poprzednim), ale również systematyczna ekspansja rynkowa koncernu.

REKLAMA

Sprawozdanie finansowe za rok 2015 potwierdza pozycję firmy Soudal wśród producentów piany poliuretanowej a także innych wyrobów chemii budowlanej, szczególnie mas uszczelniających i klejów. Koncern obchodzi w 2016 roku pięćdziesiątą rocznicę swojego powstania.

Globalny zysk netto wzrósł natomiast do 23 mln euro. Soudal osiągnął wyjątkowo wysokie wyniki w Europie, Ameryce i na Środkowym Wschodzie, które zrównoważyły słabsze rezultaty w Rosji i Chinach.

Zdobywanie nowych rynków zbytu to jeden z głównych filarów strategii rozwoju firmy. W czerwcu Soudal przejął łotewskie przedsiębiorstwo Tenachem, jednego z czołowych producentów uszczelnień paneli zespolonych, we wrześniu otworzył trzy nowe filie w Tajlandii, Wietnamie i Maroko, a rok 2016 rozpoczął przejęciem szwedzkiej firmy Proflex Trading AB – silnego gracza na rynku profesjonalnych materiałów budowlanych w Skandynawii. - Dzięki tym działaniom belgijski koncern zdecydowanie zwiększył swoją konkurencyjność i umocnił swoją pozycję na międzynarodowej arenie - czytamy w komunikacje prasowym.

Vic Swerts, założyciel i prezes Soudal, ma powody do dumy. Pięćdziesiąt lat temu jego firma, która powstała jako jednoosobowe przedsiębiorstwo, osiągała roczny obrót równy temu, który obecnie osiąga w przeciągu 15 minut! Rok 2016 będzie dla Soudal czasem świętowania wielkiego sukcesu, ale również intensywnej pracy. Głównym celem koncernu jest osiągnięcie obrotu w wysokości 1 mld euro do 2020 roku.

- Pomimo drobnych rozczarowań zamknęliśmy rok 2015 z doskonałymi wynikami. To pozwala mi patrzeć w przyszłość z pewnością i spokojem. Soudal może świętować pięćdziesiątą rocznicę swojego powstania w pięknym stylu i wszyscy możemy być z tego dumni. Nie mam wątpliwości, że dojdziemy do naszego celu, jeżeli będziemy kontynuować nasze wspólne wysiłki – mówi Vic Swerts. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA