REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

25 lat Danfoss w Polsce. Iwestycje wysokości 800 mln zł i zapowiedź dalszego rozwoju

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 14 paź 2016 09:35
25 lat Danfoss w Polsce. Iwestycje wysokości 800 mln zł i zapowiedź dalszego rozwoju
Adam Jędrzejczak, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Danfoss Poland, Prezydent Regionu Europy Wschodniej

Danfoss Poland obchodzi 25. rocznicę działalności na polskim rynku. Duński producent rozwiązań technologicznych z zakresu chłodnictwa i klimatyzacji, systemów grzewczych, ciepłownictwa i sterowania silnikami jest obecny w Polsce od 1991 roku.

REKLAMA

Danfoss był jedną z pierwszych firm zagranicznych, które po transformacji ustrojowej rozpoczęły działalność produkcyjną w Polsce. Obecnie firma posiada 4 zakłady produkcyjne: w Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą, Tuchomiu pod Gdańskiem, Wrocławiu oraz Bielanach Wrocławskich i zatrudnia około 1400 pracowników. Wielkość corocznej sprzedaży klasyfikuje firmę w rankingach 500 największych przedsiębiorstw.

Danfoss wprowadził na polski rynek termostat grzejnikowy. Do tej pory firma zainstalowała 23 miliony termostatów w Polsce, zmniejszając emisję CO2 równą emisji z 745 tys. samochodów – co roku. Innymi flagowymi produktami są pompy ciepła, maty grzejne do ogrzewania podłogowego DEVI, agregaty skraplające, węzły cieple czy przetwornice częstotliwości.

Polska należy do 15 największych rynków rozwojowych Danfoss, a w roku 2015 została umocowana jako kraj, który będzie również decydował o kierunku rozwoju w regionie Europy Wschodniej. Jest to dowód mocnej pozycji Polaków w strukturach Danfoss. Wynika to także z rosnącego zainteresowania i potrzebą wdrażania rozwiązań efektywnych energetycznie, zwłaszcza w sektorze budowlanym. Na koniec 2015 r. region Europy Wschodniej odnotował 15,3% wzrost sprzedaży, w tym Polska 11,4%.

Inwestycje w polskie fabryki

Każdego roku Danfoss globalnie inwestuje w innowacje około 1 mld zł, co stanowi 4% przychodów firmy. Posiada blisko 50 linii produktowych, które odpowiadają na potrzeby klientów, a średnio codziennie przyznawany jest nowy patent. W ciągu ostatnich 25 lat Danfoss w Polsce zainwestował koło 800 mln zł w fabryki oraz działalność rozwojowo-badawczą. Inwestycje w polskie fabryki, które obejmowały również ich modernizację i optymalizację systemów kontrolujących wentylację, ogrzewanie i chłodzenie, wpłynęły na poprawę efektywności energetycznej. Dzięki tym projektom, w kolejnych latach zakłady produkcyjne w Grodzisku Mazowieckim i Tuchomiu ograniczą emisję CO2 o około 900 ton w skali roku, a roczne oszczędności z tego tytułu szacowane są na około 600 tys. zł.

Danfoss Poland patrzy w przyszłość z optymizmem i zapowiada dalsze wzrosty.

- W dalszym ciągu będziemy koncentrować się na rozwoju rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną oraz zmniejszających emisję CO2. Wpłynie to w znaczący sposób na poprawę jakości powietrza, którym oddychamy, czyli naszego zdrowia. Przyniesie korzyści społeczne poprzez skuteczną walkę z ubóstwem energetycznym oraz spowoduje zwiększenie nowych miejsc pracy, zarówno w naszych zakładach, jak i u kooperujących z nami firmach – mówi Adam Jędrzejczak, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Danfoss Poland, Prezydent Regionu Europy Wschodniej.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA