Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

942 wystawców przyjechało na targi Cersaie - zobacz pierwsze relacje uczestników

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 22 wrz 2014 11:44
942 wystawców przyjechało na targi Cersaie - zobacz pierwsze relacje uczestników
Siedziba główna targów Cersaie. / fot. materiały prasowe organizatora

W poniedziałek 22 września startuje 32. międzynarodowa wystawa płytek ceramicznych oraz mebli łazienkowych Cersaie.

REKLAMA

W tym roku w wydarzeniu uczestniczy 942 wystawców z 38 krajów. To 41 firm i 3 kraje więcej, niż w roku ubiegłym. Dominują oczywiście wystawcy włoscy, ale 339 z tej grupy to firmy spoza półwyspu apenińskiego.

Najwięcej, bo aż 508 firm to producenci płytek ceramicznych (236 to firmy spoza Italii), a 275 firm zajmuje się produkcją mebli łazienkowych. Pojawią się też firmy reprezentujące branże instalacyjną, surowych materiałów oraz producenci narzędzi dla sektora ceramicznego. Debiutuje też sektor reprezentujący okładziny ścienne i podłogowe wykonane przede wszystkim z naturalnych materiałów jak kamień, marmur czy drewno.

Z Polski na targi wybierają się m.in. Ceramika Paradyż, Ceramika Końskie, Defra, Glasspoint-Krzemień, MCJ oraz Polcolorit.

Impreza rozpocznie się konferencją "Made in Italy: reformy, innowacje i globalna konkurencja", w której weźmie udział Minister Maria Elena Boschi, oraz przedstawiciele branży i prezesi stowarzyszeń Giorgio Squinzi, Vittorio Borelli. Dyskuję będzie moderować Monica Maggioni, prezes Rai News 24.

Nasi dziennikarze są na tegorocznych targach Cersaie - na naszym portalu znajdziecie Państwo wkrótce bieżące relacje oraz podsumowania targów. Postaramy się też dostarczyć opinie i podsumowania polskich uczestników.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA