REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Architekcie! Ceramika Paradyż uruchamia wirtualny system projektowania BIM

  • Autor: Redakcja Ryneklazienek.pl
  • 02 lut 2018 09:43
Architekcie! Ceramika Paradyż uruchamia wirtualny system projektowania BIM
Dzięki temu model BIM pozwala rzetelnie przygotować się do budowy, jeszcze przed jej rozpoczęciem. Projektant zna wydajność energetyczną, może kontrolować koszt budowy i materiałów, a także koszt utrzymania przez cały cykl życia budynku już na etapie projektu. Fot. Ceramika Paradyż

Ceramika Paradyż uruchomiła wirtualny system do projektowania – BIM (Building Information Modelling). W tej chwili w bazie BIM Ceramiki Paradyż znajduje się już 15 kolekcji. Sukcesywnie do tej kolekcji będą dołączane kolejne kolekcje płytek.

REKLAMA

Ceramika Paradyż za jeden z kluczowych obszarów rozwoju firmy uznaje innowacje. Między innymi dlatego dołącza do grona producentów aktywnie zaangażowanych w rozwój technologii BIM  w Polsce.

Obecnie w bazie BIM Ceramiki Paradyż można znaleźć piętnaście kolekcji: Arkesia, Bazo, Doblo, Gamma/Gammo, Intero, Mistral, Naturstone, Neve, Optimal, Rino, Scratch, Solid, Taranto, Tecniq, Traphy. Prace nad rozbudowywaniem bazy stale trwają, docelowo znajdzie się w niej trzydzieści pięć kolekcji.

Nowe możliwości z BIM

System BIM to rozwiązanie wdrożone przede wszystkim z myślą o architektach, inwestorach i projektantach. Tym co stanowi o jego unikalności jest model 3D budynku. W modelu BIM każdy element jest wirtualnym odpowiednikiem rzeczywistego jak ściany, okna, drzwi, czy elementy wykończeniowe.

Dzięki temu model BIM pozwala rzetelnie przygotować się do budowy, jeszcze przed jej rozpoczęciem. Projektant zna wydajność energetyczną, może kontrolować koszt budowy i materiałów, a także koszt utrzymania przez cały cykl życia budynku już na etapie projektu.

Czytaj także: Odkryj nowe możliwości w produkcji urządzeń sanitarnych z HI-MACS Ultra-Thermoforming

Dodatkowo model BIM pozwala na przeprowadzenie szeregu testów i analiz, od wykrywania kolizji elementów, analiz konstrukcyjnych, czy energetycznych po analizę nasłonecznienia bądź analizy akustyczne. Model BIM jest więc przydatny nie tylko w momencie projektowania, ale także na etapie budowy i już po jej zakończeniu.

Obiekty BIM są dostępne nieodpłatnie na stronie: www.paradyz.com/bim oraz na platformie BIMobject w formatach ArchiCAD, Revit oraz FBX.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA