Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Arena Design 2014, czyli dyskusje wokół materiałów

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 12 lut 2014 10:44
Arena Design 2014, czyli dyskusje wokół materiałów
Arena Design 2014 / fot. materiały prasowe organizatora

Tegoroczna edycja arena Design odbywa się pod hasłem Materials. Będzie okazją, by omówić i pokazać materiały nowej generacji, jak i również rozwiązania już znane, ale wykorzystane w nowym kontekście.

REKLAMA

Tegoroczna, 6.edycja arena Design odbędzie się miesiąc wcześniej, niż zwykle, bo w dniach 18-21 lutego. Do Poznania przyjadą projektanci i producenci z kraju i zagranicy. Tegoroczna edycja poświęcona będzie tematyce innowacji w dziedzinie materiałów. Swój udział zapowiedziało kilka firm z branży łazienkowej.

Firmy łazienkowe na arena Design

W tegorocznej edycji weźmie udział kilka firm kojarzonych z branżą łazienkową. Firma Ravak zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję Bath Gallery by RAVAK. Partnerem programu jest też firma Sanitec Koło, która w Mobilnej Sali Ekspozycyjno–Szkoleniowej zaprezentuje nowości ze swojej oferty. 

Współpraca z firmą Dornbracht zaowocowała zaproszeniem Christiana Siegera ze studia projektowego sieger design, stojącego za wzornictwem armatury niemieckiej firmy. Projektant 19 lutego poprowadzi wykład na temat trendów w projektowaniu łazienek w ramach Design Alive Talks. 

Wśród uczestników znajduje się firma Marmorin, której seria Goccia jest nominowana do nagrody TopDesign.

Oprócz wspomnianych wcześniej produktów Ravaka oraz Marmorinu w gronie nominowanych do TopDesign w kategorii Łazienka i Wellness znalazły się także umywalka MIA od Marmite oraz Wall Panels od Vincenzo Design.

Materiały - temat przewodni arena Design

- Wybór tematu przewodniego był wynikiem naszych rozmów z projektantami i producentami, którzy wykazują olbrzymie zainteresowanie materiałami o niezwykłych właściwościach lub niekonwencjonalnym przeznaczeniu. Co oczywiste, poszukiwane są coraz tańsze rozwiązania – zarówno w rozumieniu samego surowca jak i jego wytrzymałości oraz trwałości w eksploatacji a nawet wagi podczas transportu. Tematyka materiałów będzie ściśle powiązana z całym programem wydarzenia, począwszy od wykładów prowadzonych przez wybitnych ekspertów w dziedzinie designu, a kończąc na niezwykłych ekspozycjach – wyjaśnia Monika Wietrzyńska, dyrektor arena DESIGN.

arena DESIGN jest wydarzeniem, podczas którego zarówno profesjonalni projektanci, jak i studenci mogą nawiązać współpracę z producentami reprezentującymi różne branże.

Wydarzenia na arena DESIGN będą odbywać się w 5 strefach tematycznych. Strefa Forum będzieu miejscem gdzie odbywać się będą wykłady ekspertów oraz warsztaty. W strefie Top Design zaprezentowani zostaną finaliści i laureaci konkursu o tym samym tytule. Uczelnie artystyczne i projektowe będą swoje osiągnięcia prezentować w strefie Edukacja. W przestrzeni Kreatywni projektanci i biura projektowe przedstawiają swoje portfolio, a Innowacje to obszar pokazywania usług, narzędzi i produktów służących do projektowania.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA