REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Artur Białoń nowym członkiem zarządu Ferro

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 03 marz 2017 11:57
Artur Białoń nowym członkiem zarządu Ferro
Fot. Siedziba firmy Ferro

28 lutego 2017 roku Rada Nadzorcza Grupy Ferro powołała w skład Zarządu Spółki p. Artura Białonia.

REKLAMA

Nowy Członek Zarządu objął stanowisko 1 marca 2017. Do jego głównych zadań należeć będzie intensyfikacja rozwoju Grupy na rynkach zagranicznych. Artur Białoń sprawować będzie m.in. bezpośredni nadzór nad rozwojem Grupy w tych krajach, gdzie Ferro już jest obecne poprzez własne struktury handlowe tj. w Bułgarii, Rumunii i na Węgrzech. W zakresie jego kompetencji będzie także identyfikacja nowych kierunków geograficznych rozwoju Grupy w celu dalszego umacniania pozycji konkurencyjnej FERRO w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Zgodnie z opublikowanymi danymi wartość sprzedaży eksportowej Grupy Ferro wyniosła za 1-3Q 2016 ponad 150 mln zł, co stanowiło ponad 60% przychodów w tym okresie. Dynamika sprzedaży eksportowej za okres 1-3Q 2016 wyniosła 21% rok do roku. Zwiększanie sprzedaży zagranicznej FERRO to jeden z głównych celów strategicznych Grupy.

Przed dołączeniem do Zarządu FERRO p. Artur Białoń pełnił funkcję Prezesa Zarządu Meissen Keramik GmbH, spółki produkcyjno-handlowej zlokalizowanej w Niemczech, należącej do Grupy Rovese. Menedżer z Grupą Rovese związany był od 2010 r. i odpowiadał m.in. za rozwój sprzedaży na rynkach eksportowych Rovese.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA