REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Atlas Running Team pobiegnie w łódzkim maratonie

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 17 kwi 2015 09:55
Atlas Running Team pobiegnie w łódzkim maratonie
Atlas Runnig Team / fot. Grupa Atlas
Atlas Running Team pobiegnie w łódzkim maratonie

Atlas Running Team utworzyli pracownicy łódzkiego producenta chemii budowlanej. 19 kwietnia pobiegną w „DOZ Maratonie Łódzkim z PZU”.

REKLAMA

„Chrzest biegowy” entuzjastów maratonów z Atlasa odbył się dwa lata temu, nim oficjalnie powstał ATLAS Running Team. Miłośnicy maratonów wystartowali wówczas w ramach pracowniczej inicjatywy „Bieg dla Zdziśka” – akcji mającej na celu zebranie środków na pomoc dla byłego pracownika, wymagającego kosztownej rehabilitacji.

Jako oficjalna drużyna Atlasa zadebiutowali podczas Łódź Maraton Dbam o Zdrowie 2014, zaś uczestnicząc w Biegu Ulicą Piotrkowską, zebrali blisko 4.600 pln na konto Oliwki, chorej córeczki jednego z glazurników. Podobną akcję charytatywną Atlasowcy planują także podczas tegorocznej edycji Biegu Ulicą Piotrkowską.

- Klub to doskonała forma integracji pracowników i przyjaciół firmy poprzez sport i piękną dyscyplinę jaką są biegi – mówi Krystian Bohdanowicz, szef klubu Atlas Running Team, na co dzień kierownik ds. wsparcia sprzedaży w firmie Atlas. – Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę oraz o możliwość pomocy potrzebującym, wspieranie tradycyjnych wartości, zwłaszcza, że nasze starty mają też charakter wybitnie rodzinny. Obecnie bardzo popularny jest temat społecznej odpowiedzialności biznesu i Atlas zdecydowanie jest firmą kierującą się takimi wytycznymi, ale ważne jest to, co możemy zrobić indywidualnie jako ludzie.

Pracownicy ATLASA, przyjaciele firmy oraz fachowcy budowlani współpracujący z łódzkim producentem będą się wyróżniali z tłumu maratończyków charakterystycznymi strojami z komiksowym bocianem na plecach i hasłem „Lecę, bo chcę…”.

Kibicować im będą rodziny oraz koledzy i koleżanki z pracy. Większość pobiegnie na dystansie 10 km, ale wśród Atlasowców są też zaprawieni śmiałkowie, którzy pobiegną na maratońskim dystansie 42 km 195 m.

- Przed nami w tym roku jeszcze kilka startów, zarówno drużynowych, jak i indywidualnych, kiedy Atlasa będą reprezentowali pojedynczy pracownicy firmy, nie wykluczamy także udziału w triathlonach – dodaje Krystian Bohdanowicz. – Nasza aktywność doskonale łączy się z branżą budowlaną, pozwala zachować dobrą formę. W końcu zarówno w pracach budowlanych, jak i wykończeniowych, oraz w sporcie najważniejsza jest zaprawa – żartuje na koniec.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA