REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Atlas szkoli uczniów z 26 szkół zawodowych

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 02 cze 2015 09:59
Atlas szkoli uczniów z 26 szkół zawodowych
Atlas szkoli uczniów / fot. Atlas
Atlas szkoli uczniów z 26 szkół zawodowych
Atlas szkoli uczniów z 26 szkół zawodowych

Łódzka firma objęła patronatem 26 szkół zawodowych w kraju. Producent chemii budowlanej przeprowadzi w nich kompleksowe szkolenia.

REKLAMA

Celem patronatu jest opieka nad szkołami zawodowymi o profilu budowlanym, realizowana w ramach wspólnej inicjatywy edukacyjnej. Projekt Atlasa jest dostosowany do aktualnie panujących standardów w branży budowlanej i wykonawstwie w kontekście wiedzy i umiejętności związanych z używaniem produktów chemii budowlanej oraz najnowszych technologii.

Tym samym, poprzez organizację szkoleń i warsztatów wśród uczniów, producent chemii budowlanej, pragnie kształtować polskie budownictwo, wyznaczać kierunki rozwoju oraz podwyższać poziom oferowanych usług i przeprowadzanych inwestycji.

Organizatorzy projektu chcą wspierać przyszłych wykonawców, jeszcze przed rozpoczęciem przez nich profesjonalnej kariery zawodowej, poprzez pracę z konkretnymi produktami i rozwiązaniami systemowymi.

Zajęcia prowadzą doświadczeni szkoleniowcy, w tym Certyfikowani Fachowcy Atlas, a do udziału w szkoleniach zaproszeni są również nauczyciele z danych placówek, pragnący być na bieżąco z osiągnięciami w budownictwie.

Poszczególne zagadnienia realizacyjne są omawiane na realnych przykładach z wykorzystaniem wyrobów nieodpłatnie przekazanych szkołom przez Atlasa. Łódzka firma dodatkowo wspiera uczestników akcji w wyposażeniu pracowni przeznaczonych do praktycznej nauki zawodu oraz dostarcza materiały dydaktyczne w postaci czasopisma „ATLAS fachowca”, filmów instruktażowych, innych materiałów informacyjnych.

Projekt zainaugurowało spotkanie organizacyjne z przedstawicielami wszystkich szkół na tzw. „poligonie” Atlasa, czyli w specjalnie przygotowanej części Wytwórni Klejów i Zapraw Budowlanych w Zgierzu (należącej do Grupy Atlas), gdzie przeprowadzane są m.in. walidacje nowo wprowadzanych produktów. Zrealizowano już 10 spotkań warsztatowych, szkoląc około 340 uczniów.

- Zgodnie z naszym motto: „Atlas wspiera fachowców”, stawiamy nie tylko na doświadczonych wykonawców, ale również na młodzież, która wiąże swoją przyszłość zawodową z branżą budowlaną – mówi Monika Wołkanin, specjalista ds. szkoleń w firmie Atlas. – Szczególny nacisk kładziemy na praktykę, ćwiczenia prowadzone pod opieką naszych szkoleniowców posiadających nie tylko ogromną wiedzę i umiejętności, ale również talent do ich przekazywania. Z pewną dozą ekscytacji czekamy na efekty naszego projektu edukacyjnego, gdy dzisiejsi uczniowie pojawią się któregoś dnia na egzaminie certyfikacyjnym.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA