REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Atlas wspiera brytyjski rynek pracy

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 23 kwi 2015 20:43
Atlas wspiera brytyjski rynek pracy
fot. Grupa Atlas

23 kwietnia, w brytyjskim mieście Kingston upon Hull ruszyła „Akademia Treningowa Atlas”. Łódzka firma otwiera ją we współpracy z lokalnymi partnerami.

REKLAMA

„Akademia Treningowa Atlas”, uruchamiana jest we współpracy z firmą ELROX Ltd. oraz siecią marketów budowlanych MKM Building Supplies. Przedsięwzięcie to jest efektem długofalowych działań firmy Atlas rozpoczętych w 2008 roku, kiedy to wyroby łódzkiej spółki (w pierwszej kolejności kleje, fugi i systemy ociepleń) pojawiły się na brytyjskim rynku pod marką Aval.

Działając zgodnie z motto „Atlas wspiera fachowców”, firma wraz z produktami dostarczała także szereg usług, m. in. doradztwo techniczne oraz szkolenia. Warsztaty i pokazy dla wykonawców odbywały się w wybranych punktach dystrybucji i na początku były skierowane przede wszystkim do polskich fachowców, jako tych, którzy używali wyrobów Atlasa w Polsce, a byli zainteresowani dalszym rozwojem kompetencji i umiejętności.

Aktualnie dynamicznie rośnie liczba brytyjskich ekip korzystających z systemów Aval, co dodatkowo wpłynęło na decyzję o usystematyzowaniu szkoleń w formie „Akademii Treningowej”. Wśród odbiorców i użytkowników produktów coraz częściej pojawiają się także wykonawcy z nowych krajów członkowskich Unii Europejskiej (Łotwy, Litwy, Rumunii, Bułgarii), którzy znają technologię, a także materiały łódzkiej spółki (dzięki obecności Grupy Atlas w Europie Środkowo-Wschodniej).

- Plan otwarcia specjalnego ośrodka szkoleniowego spotkał się z bardzo pozytywną reakcją brytyjskich władz, zaskoczonych gotowością zagranicznego partnera do inwestowania w lokalny rynek pracy – opowiada Michał Gosławski, dyrektor ds. rynków zagranicznych w firmie Atlas. – Celem jest bowiem przykazywanie kompleksowej wiedzy, rozwój konkretnych specjalizacji i zapewnienie doświadczonych instalatorów oraz, w rezultacie, zmniejszenie poziomu bezrobocia. Nacisk na kreowanie specjalizacji wynika z faktu, iż dopiero od niedawna nasi fachowcy mogą sobie pozwolić na selekcję zleceń pod kątem swojego profilu, a ogólnobudowlane firmy przekształcają się w ekipy zajmujące się wyłącznie dociepleniami lub montażem glazury. Wcześniej, wykonawcy realizowali głównie te projekty, które udało im się zdobyć.

Polscy wykonawcy są postrzegani jako terminowi i solidni, a „Akademia Treningowa ATLAS” ma na celu wspieranie tego wizerunku. Konieczność ciągłego podnoszenia kwalifikacji wśród wykonawców wynika także ze zwiększających się wymagań brytyjskich inwestorów i deweloperów.

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA