REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Branża wierzy w targi Cevisama

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 04 sty 2017 09:02
Branża wierzy w targi Cevisama
Fot. Cevisama 2017

W dniach 20-24 lutego odbędą się międzynarodowe targi płytek ceramicznych i wyposażenia łazienek Cevisama 2017. Zapowiadają się rekordowo. Takie jest już zainteresowanie nimi ze strony wystawców.

REKLAMA

Targi Cevisama 2016 hiszpańskiej Walencji potrwają od 1 do 5 lutego. Są jedną z najważniejszych imprez branżowych na Półwyspie Iberyjskim i imprez poświęconych płytkom ceramicznym w Europie.

W ubiegłym roku to wydarzenie przyciągnęło 78.221 specjalistów, w tym 14.923 obcokrajowców ze 145 różnych krajów, co jest najlepszym wynikiem w historii 34. edycji tych targów.

Większość zagranicznych gości pochodziła z Europy Zachodniej (32,6% z ogółu), a także z Rosji i krajów Europy Wschodniej (ponad 14%, Afryki Północnej (12% ogółu). Odwiedzający z Bliskiego i Środkowego Wschodu stanowiłi około 10%, pochodzili głównie z Izraela, Libanu, Iranu, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W roku bieżącym Cevisama zapowiada się również rekordowo. Cała powierzchnia targowa jest zarezerwowana (wystawcy czekają na wolne miejsca na liście rezerwowej a organizatorzy myślą o zwiększeniu powierzchni wystawienniczej) - mimo iż w tym roku nie będzie odbywającej się w latach parzystych wystawy maszyn dla branży płytek ceramicznych. Dedykowany jej pawilon zajmą producenci płytek i wyposażenia łazienek.

Jak informują organizatorzy, w bieżącym roku liczba wystawców wzrosła we wszystkich segmentach asortymentowych.  Zadebiutują w tym roku lub pojawią się po latach nieobecności takie marki jak  Apavisa i Rocersa z Hiszpanii, Gardenia Orchidea, Emilgroup, Italgraniti, Sicis i Tagina / Auragres z Włoch i Aleluia z Portugalii. Poddobnie w sektorze wyposażenia łazienek - pojawią się takie marki jak Profiltek, Royo Group, Nuovvo, Torbath, Mogar / Mibaño i Banos 10.

Sytuacja ta jest potwierdzeniem gwałtownego tempa wzrostu, któremu Cevisama uległa w ciągu ostatnich kilku lat .Producenci wierzą w nasze targi. Aktualnie badamy możliwość ulokowania wszystkich firm, które chcą być tam z nami w lutym i znaleźć rozwiązanie nie tylko na rok 2017, ale również na kolejne lata, ponieważ jesteśmy pewni że ten wzrost popytu się utrzyma - mówi Manuel Rubert, prezes Cevisama.

Polskę na targach Cevisama 2017 reprezentować będą trzy marki Grupy Końskie - Ceramika Końskie, Ceramika Color oraz Stargres, a także biuro handlowe Netto.

 

REKLAMA

Komentarze

  • Ktos sie chyba nie przygotował do napisania tego artykułu....
    • Jarosław , 2017-01-06 13:27:54

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA