REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

BUDMA 2015 - z bogatym programem również dla architektów

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 10 marz 2015 16:40
 BUDMA 2015 - z bogatym programem również dla architektów
BUDMA 2015, motyw targów. / for. materiały prasowe organizatora
 BUDMA 2015 - z bogatym programem również dla architektów
 BUDMA 2015 - z bogatym programem również dla architektów
 BUDMA 2015 - z bogatym programem również dla architektów

Od 10 do 13 marca 2015 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywa się spotkanie przedstawicieli branży budowlanej - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA.

REKLAMA

Tegoroczna edycja bloku targowego to wystawa najnowszych rozwiązań dedykowanych szeroko rozumianej budowlanej. Setki nowości produktowych i rozwiązań technologicznych prezentowanych przez blisko 1000 wystawców z kilkudziesięciu krajów świata, w tym wiele rynkowych premier, innowacyjny park maszynowy produkujący okna w czasie rzeczywistym, najnowsze trendy, przestrzenie specjalne, a do tego cztery dni pokazów, wykładów i prezentacji. Tak w telegraficznym skrócie prezentuje się blok targów BUDMA.

Zwiedzający będą mogli zapoznać się m.in. z 28 produktami nagrodzonymi Złotym Medalem MTP. Z kolei w ramach Klubu Premier BUDMA zaprezentowane zostaną absolutne nowości rynkowe, produkty, które po raz pierwszy zobaczymy właśnie w trakcie targów BUDMA.
Targom BUDMA towarzyszą Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-Tech, Targi Branży Szklarskiej GLASS oraz Targi CBS - Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne.

Targi zostały objęte Patronatem Honorowym przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju oraz Ministra Gospodarki. Partnerem Merytorycznym bloku targów jest Związek Polskie Okna i Drzwi.

Atrakcje dla architektów

Organizatorzy spodziewają się, że targi odwiedzi ok. 5 tys. architektów i projektantów, przygotowali więc dla nich szereg dedykowanych wydarzeń.

Przy ścisłej współpracy z Izbą Architektów RP kontynuowany będzie projekt Forum Architektury, podczas którego odbędzie się m.in. debata architektoniczna z udziałem zagranicznych gości – na temat „Wzajemne Inspiracje. Czym inspirują się architekci i gdzie leży różnica między inspiracją, a kopiowaniem?”

Architekci będą mieli okazję dyskutować m.in. z Alberto Veiga, Dmitrijem Antonyukiem, a także polskim architektem, Piotrem Szaroszykiem. Moderatorem debaty będzie Błażej Prośniewski z Polskiego Radia, zajmujący się na co dzień tematyką szeroko pojętej architektury.

Nie zawiodą się także młodzi adepci sztuki architektonicznej, którzy będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielem „młodej generacji” architektów Przemysławem Łukasikiem, słynącym z niestandardowych rozwiązań i bezpretensjonalnego podejścia, autora bodaj najbardziej znanego domu w Polsce – Bolko Loftu, pozostającego w awangardzie współczesnej architektury.

Strada di Architettura odsłoni najciekawsze propozycje produktowe, wyróżniające się szczególnym designem, a jednocześnie zachowujące najwyższą jakość wykonania. Swoje produkty zaprezentują takie firmy jak Fakro, Drutex, Porta Drzwi, Galeco. Arcelor Mittal, Hauraton oraz Akademia Architekta.

Targi BUDMA będą również miejscem rozstrzygnięcia konkursu „Szkice architektoniczne”, którego celem ma być pokazanie umiejętności warsztatowych studentów architektury, wykorzystujących technikę tradycyjną. Na laureatów konkursu czekać będą atrakcyjne nagrody.

Wśród wydarzeń skierowanych do architektów znajduje się również m.in. ARCHISPACE. Jak co roku będzie to miejsce, w którym każdy polski projektant znajdzie najnowszą wiedzę i nowinki ze świata systemów CAD oraz rozwiązań technologicznych wspomagających projektowanie.


REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA