REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Budmika działa na rzecz edukacji sektora budowlanego

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 09 maj 2016 10:39
Budmika działa na rzecz edukacji sektora budowlanego
fot. Budmika 2016

W dniach 20-22. kwietnia 2016 roku odbyła się Budmika – konferencja dla młodych, kreatywnych, studentów i doktorantów trudniących się problematyką związaną z szeroko pojętym budownictwem.

REKLAMA

Budownictwo jest jednym z najbardziej wymagających rynków pracy. Aby sprostać jego oczekiwaniom, niezbędne jest ciągłe kształcenie, m.in. podnoszenie kwalifikacji, poszerzanie wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii. Ta zasada tyczy się zarówno pracowników przedsiębiorstw budowlanych, jak i projektantów czy konstruktorów.

Technologie rozwijają się szybciej niż ludzie Branża budowlana, choć jednoznacznie kojarzona z betonem, nie jest przestarzała i zastała. Nowoczesne technologie, oszczędzające czas i pieniądze, siłą rynku wdzierają się do niemal każdego jej sektora. Jednak do ich rozwoju i implementacji potrzebni są odpowiednio wykwalifikowani specjaliści.

Najpopularniejszą formą poszerzania wiedzy są kursy i konferencje tematyczne. Udział w dodatkowych prelekcjach może stać się nawet szansą na przekwalifikowanie, jeśli tego wymaga zmieniający się rynek.

W myśl kształcenia ustawicznego – w odpowiedzi na potrzeby studentów budownictwa, powstała Budmika. Ogólnopolska konferencja budowlana skierowana dla młodych inżynierów i adeptów budownictwa – organizowana przez Koło Naukowe Studentów Budownictwa z Politechniki Poznańskiej.

Patronami Honorowymi wydarzenia są m. in.: JM Rektor Politechniki Poznańskiej, Prezydent Miasta Poznania, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska Izba Inżynierów Budownictwa oraz PZiTB. Jednym ze sponsorów strategicznych konferencji jest firma Konbet Poznań.

 - Wspieramy Budmikę ponieważ dostrzegamy głęboki sens w takich inicjatywach, ale także robimy to dla siebie. W naszym interesie, jako producenta stropów, jest bowiem to, aby przyszli projektanci i konstruktorzy budowlani mieli świadomość ciągłego rozwoju rynku budowlanego. W tak specyficznej branży liczy się przede wszystkim innowacyjność i nowe technologie - przekonuje dr inż. Artur Kisiołek, Prezes Zarządu Konbet Poznań.

Uczestnictwo w tego rodzaju konferencji gwarantuje nie tylko dostęp do nowinek technologicznych. To również doskonała okazja do dyskusji, wymiany poglądów z innymi uczestnikami oraz do nawiązania nowych kontaktów, które w realiach współczesnego rynku pracy są niezwykle ważne.

Praktyczna nauka zawodu Dzięki nowoczesnym metodom nauczania i rozszerzającej się ofercie zawodowej, coraz więcej absolwentów gimnazjów wybiera szkoły o profilu zawodowym. Realne poznawanie zawodu czy też nauka pod okiem doświadczonych praktyków pozwala na wykształcenie przyszłej kadry branży budowlanej. Jednak równie cenne są inicjatywy firm, które starają się dotrzeć ze swoimi technologiami już do młodzieży. Z myślą o adeptach budownictwa powstało Centrum Szkoleniowe i Akademia Konbet, gdzie zarówno uczniowie czy studenci, jak i kadra nauczycielska oraz akademicka mogą skorzystać z wielopoziomowej oferty edukacyjnej związanej z tematyką stropową oraz okołobudowlaną.

(źródło: materiały prasowe Konbet)

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA