REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Budowlana utopia powstaje we Wrocławiu

  • Autor: Magazyn Human
  • 28 kwi 2016 14:49
Budowlana utopia powstaje we Wrocławiu
fot. Biuro Projektu Nowe Żerniki

Czy w Polsce może dokonać się urbanistyczny przełom? Autorzy projektu Nowe Żerniki we Wrocławiu wierzą, że tak. I aktywnie działają, by dokonać w budownictwie w Polsce czegoś, czego dotąd nie dokonał nikt inny.

REKLAMA

Nowe Żerniki to wielki eksperyment. Wdrożone tu rozwiązania są praktykowane na świecie, ale nie w takim nagromadzeniu w jednym miejscu. I nie w Polsce. Kluczowe są tu nie budynki (ich architektura będzie raczej niewyróżniająca), ale społeczny wymiar urbanistyki, troska o środowisko czy przełamywanie schematów, które dotąd rządziły rynkiem mieszkaniowym w Polsce. Idea? Pokazać, że można budować taniej, lepiej, z większą troską o ludzi i przyrodę, a jednocześnie może być to opłacalne. W Nowych Żernikach mieszkań nie buduje państwo, ale prywatni inwestorzy – sami mieszkańcy i deweloperzy.

Nie bez powodu Nowe Żerniki są więc sztandarowym punktem programu architektonicznego ESK 2016. Ale sam pomysł nowoczesnego osiedla zakiełkował nim tytuł Wrocławiowi przyznano. I będzie realizowana jeszcze długo po zakończeniu oficjalnego programu imprezy.

Przeczytaj cały artykuł w magazynie HUMAN.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA