Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ceramika Końskie oraz Alfa-Cer będą na targach CEVISAMA 2014

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 11 lut 2014 10:14
Ceramika Końskie oraz Alfa-Cer będą na targach CEVISAMA 2014
Jedna z premier targów CEVISAMA 2014: falujące pokrycia ceramiczne. To nowość przygotowana przez ASCER oraz Harvard University. / fot. materiały organizatora

Blisko 700 wystawców z 40 krajów zapowiedziało udział w tegorocznej edycji targów płytek ceramicznych CEVISAMA w hiszpańskiej Walencji. Wśród nich dwie firmy z Polski. 

REKLAMA

Największa impreza branży płytek w Europie odbędzie się 11-14 lutego 2014.

- W poprzedniej edycji targów mieliśmy drugi najlepszy rekord liczby gości zagranicznych: 12.323 specjalistów ze 139 krajów – podkreślił Carmen Alvarez, dyrektor targów. - Nasz cel to kontynuacja tego trendu.

Organizatorzy spodziewają się co najmniej tylu zwiedzających, ilu gościli w ubiegłym roku – ok. 62.000.

Ekspozycje targowe zajmą ok. 100.000 m². Oprócz płytek ceramicznych będą również m.in. kamień naturalny, płytki i mozaika ze szkła, wyposażenie łazienkowe i kuchenne oraz urządzenia do ich produkcji.

W tegorocznej edycji targów CEVISAMA – już 32. w historii – organizatorzy bardzo silnie stawiają na internacjonalizację hiszpańskiej branży płytek ceramicznych, czyli jej wyjście poza krajowy rynek w Hiszpanii. Strategiczny cel to jeszcze większa obecność firm hiszpańskich na rynkach krajów całego świata.

- Zainteresowanie dużych firm i marek z branży w tegorocznej edycjitargów CEVISAMA pokazuje siłę imprezy jako platformy biznesowej i internacjonalizacji - skomentował Carmen Alvarez. - Internacjonalizacja to jeden z naszych filarów i wielkich celów na CEVISAMA 2014.

ASCER – stowarzyszenie hiszpańskich producentów płytek ceramicznych, zapowiada wiele nowości. Jedna z nich to falujące pokrycia ceramiczne, na które można nanosić różnego rodzaju dekoracje, m.in. metaliczne wykończenia oraz nadruki cyfrowe. Nowość tę ASCER przygotował wspólnie z brytyjskim Harvard University, pod kierunkiem inż. Martina Bechtolda. Zostanie ona zaprezentowana na specjalnej wystawie „Trans/hitos” na terenie targów CEVISAMA.

Targom CEVISAMA 2014 będzie również towarzyszyło wiele imprez promujących wzornictwo, które odbędą się na terenie całej Walencji. Jedną z ciekawszych jest wystawa prac hiszpańskich projektantów w Muzeum Sztuk Pięknych w Walencji, wśród obrazów Tycjana czy El Greco.

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA