REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ceramika Paradyż Mecenasem Polskiej Architektury 2014

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 02 marz 2015 11:04
Ceramika Paradyż Mecenasem Polskiej Architektury 2014
fot. materiały prasowe Ceramika Paradyż

Ceramika Paradyż, podczas uroczystej gali finałowej „Konkursu dla młodych architektów”, która odbyła się 12 lutego 2015 r. w warszawskich Złotych Tarasach, została uhonorowana tytułem „Mecenas Polskiej Architektury 2014”.

REKLAMA

W tegorocznej, II edycji „Konkursu dla młodych architektów” wyzwaniem dla uczestników było stworzenie trzech projektów koncepcyjnych: dla domu rodzinnego i osiedla mieszkaniowego wraz z otoczeniem oraz rewitalizacji okolic fortu Mokotów. Wyróżniono prace, które cechowały się pomysłowością i innowacyjnością, dbałością o detal oraz poprawnością stosowanych rozwiązań technologicznych i materiałowych. W konkursie wzięło udział blisko 1 tys. studentów i młodych projektantów przesyłając ponad 200 prac.

Certyfikat Mecenas Polskiej Architektury 2014 przyznawany jest firmom, które wspierają i promują młodych projektantów. Ceramika Paradyż, jako partner Stowarzyszenia Architektów Polskich, uczestniczy w ogólnopolskim programie edukacyjnym miesięcznika Builder „Promujemy Polską Architekturę”.

- Jako jeden z największych przedsiębiorców w branży czujemy współodpowiedzialność za przyszłość początkujących architektów i dlatego staramy się wpierać ich w twórczym rozwoju zawodowym – podkreśla Piotr Szkurłat, Dyrektor Strefy Inwestycje w Ceramice Paradyż, członek Kapituły Konkursowej. - Jesteśmy świadomi trudności, z jakimi spotykają się młodzi ludzie, którzy dopiero wkraczają na rynek pracy. Tego typu konkursy dowodzą, jak wielki potencjał talentu i kreatywności posiadają polscy studenci – przekonuje.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA