Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Chińskie firmy chcą prowadzić biznesy w Polsce

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 29 maj 2014 15:15
Chińskie firmy chcą prowadzić biznesy w Polsce
Chińskie firmy chcą prowadzić biznesy w Polsce
Chińskie firmy chcą prowadzić biznesy w Polsce
Chińskie firmy chcą prowadzić biznesy w Polsce
Chińskie firmy chcą prowadzić biznesy w Polsce

Polska to interesujące miejsce do prowadzenia biznesu w ocenie chińskich firm. W Poznaniu odbywają się właśnie targi China Homelife Show, we wrześniu chińscy przedsiębiorcy wystawią się na China Expo Poland.

REKLAMA

- Chiny są fabryką świata. Koncentrują zarówno moce wytwórcze, jak również ogromne ilości zamówień klientów z wszystkich zakątków świata. To daje Chińczykom przewagi w zakresie posiadanych technologii, urządzeń, maszyn, jak również pozwala obniżać koszty surowców, podzespołów, czy części potrzebnych do produkcji.

W rezultacie w jednych obszarach Chińczycy zapewnili sobie monopol produkcyjny w skali globalnej, w innych potrafią być konkurencyjni cenowo i jakościowo. Jednak czas importu z Chin w dawnej, klasycznej formie wyczerpał się. Dzisiaj opłaca się importować stamtąd moc i potencjał chińskich producentów. Niekoniecznie oznacza to producentów podkoszulek – uważa ekspert ds. współpracy polsko-chińskiej, Leszek Ślazyk z portalu chiny24.com.

Poznań jak Dubaj

Poznań to jedyne miasto w Europie, które gości wystawę chińskich produktów China Homelife Show. Na świecie targi te odbywają się m.in. w  Dubaju w Emiratach Arabskich, Kairze w Egipcie i Bombaju w Indiach. Współpraca ze stolicą Wielkopolski rozpoczęła się dzięki Międzynarodowym Targom Poznańskich, które od lat goszczą chińskie firmy.

W ciągu ostatnich 5 lat w organizowanych przez MTP imprezach wzięło udział prawie 2000 firm z Chin. Największą ekspozycję produktów Państwo Środka prezentuje co roku na targach budownictwa Budma, targach przemysłu ITM oraz spotkaniu branży kamieniarskiej – mówi Elżbieta Michalczewska-Dubicka, odpowiedzialna za współpracę zagraniczną na MTP.

China Homelife Show jest organizowane w Poznaniu od trzech lat (w tym roku w dniach 28-30 maja).

Na tegorocznych targach swoje produkty pokaże aż 500 wystawców z Chin. Na ekspozycji znajdzie się ponad 20 tys. najwyższej jakości artykułów codziennego użytku  - mówi Elżbieta Michalczewska- Dubicka. - Do tej pory wystawa gościła 9 tysięcy klientów z różnych krajów, którzy zawarli transakcje na prawie 70 mln dolarów – dodaje.

Na targach maja być pokazywane również produkty dla łazienek: tekstylia, meble, szafki, wanny, akcesoria łazienkowe, płytki ceramiczne, mozaiki, akcesoria łazienkowe, baterie, natryski, zlewy, umywalki czy armatura łazienkowa.

Jak współpracować z chińskim partnerem?

Targom towarzyszyć będzie China Matchmaking & Investment Forum, podczas którego eksperci zajmujący się na co dzień handlem z Chinami przybliżą prawne, biznesowe i kulturowe aspekty współpracy z chińskimi partnerami.

W programie forum znajduje się także szkolenie dla eksporterów, którzy chcieliby podbić chiński rynek. Ma się to przyczynić do popularyzacji polsko-chińskiej wymiany handlowej.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA