REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Co się działo w branży w kwietniu 1996 roku?

  • Autor: (opr. bs; j.k.)
  • 29 kwi 1996 10:13
Co się działo w branży w kwietniu 1996 roku?
fot. Flickr, Dafne Cholet

Co działo się w branży w kwietniu 1996 roku? Oto kilka mało znanych faktów z tamtego okresu.

REKLAMA

Przez Białoruś na rynki WNP

W Chełmie pod koniec lutego br. przebywała delegacja z obwodu brzeskiego na Białorusi. Podczas spotkania z polskimi przedsiębiorcami wojewoda brzeski - Władimir Załomaj przekonywał i zachęcał ich do inwestowania za Bugiem.

Zainteresowanie współpracą w dziedzinie produkcji wyrobów sanitarnych wyraził prezes „Cersanit Krasnystaw” S.A. - Kazimierz Golinowski. Strona białoruska zaproponowała budowę na swoim terytorium wspólnej fabryki tych wyrobów. „Cersanit” w przedsięwzięciu tym upatruje możliwości wejścia ze swoją ofertą na rynki WNP.

Firankowa zasłona nad wannę

Fabryka Firanek „Wisan” w Skopaniu (woj. tarnobrzeskie) planuje rozpoczęcie produkcji frankowych zasłon nad wanny w łazienkach. Pomysł tego przedsięwzięcia zasugerowali Hiszpanie podczas lutowych targów w Walencji. Jak się bowiem okazało, do oddzielenia wanny od reszty łazienki wykorzystują oni właśnie skopańskie wyroby. Teraz chcą, by były to wymiarowe zasłony łazienkowe. Sugestia spotkała się z aprobatą i teraz obok firanek, obrusów, bieżników, poszewek na poduszki do produkcji wejdą łazienkowe zasłony dla Hiszpanów. „Wisan" liczy, że skuszą się na nie także krajowi odbiorcy.

Medal dla ręcznika, szamponów i szczoteczki

13 złotych medali MTP dla krajowych i zagranicznych wyrobów odznaczających się szczególnymi walorami wzorniczymi, jakościowymi, użytkowymi wręczono podczas lutowych Targów Artykułów Konsumpcyjnych „Wiosna 96” w Poznaniu. Wśród wyróżnionych znalazły się m.in. ręcznik „Dalia” z Fabryki Wyrobów Frotowych i Kocowych „Zwoltex” ze Zduńskiej Woli, płyn do kąpieli „Złota kropla” spółki „Gold Drop” z Limanowej, seria szamponów ziołowych z Zakładów Chemicznych „Loton” w Stupsku, szczoteczka do zębów „Superdent" ze Spółdzielni Niewidowmych „Sanel” z Krakowa.

Coty Polska zamiast Benckiser Cosmetics

Działająca na polskim rynku firma Benckiser Cosmetics występuje od niedawna pod szyldem Coty Polska. Zmiana nazwy to element ogólnoświatowej strategii, zmierzającej do ujednolicenia nazw oddziałów Group Worldwide na całym świecie.

Coty Group Worldwide ma swoje oddziały na 5 kontynentach i zatrudnia 3 tys. osób. Jest jedną z trzech firm tworzących międzynarodowy .koncern Benckiser Group. Pozostałe to Benckiser Household Products - wytwarzanie i sprzedaż domowych środków czystości oraz Benckiser Group Lancaster Division - produkcja i sprzedaż kosmetyków ekskluzywnych.

Polski oddział Coty Group Worldwide jest czwartym pod względem wielkości i ciągle prężnie się rozwija. Zajmuje on pierwsze miejsce w kraju w sprzedaży kosmetyków do makijażu (23,3 proc. rynku polskiego), jest tez liderem w dziedzinie kosmetyków zapachowych (19,1 proc, rynku).

Będą płytki z Andrychowa

W czerwcu br. z taśmy produkcyjnej w Andrychowie zejdzie pierwsza produkcja - zapowiedział Edward Pilch, szef Zakładu Płytek i Wyrobów Sanitarnych CERAMIKA PILCH w Jasiennicy k. Bielska-Białej. Będzie to jednocześnie zakończenie pierwszego etapu powstawania nowego zakładu.

Budowę zakładu w Andrychowie rozpoczęto w ub. r. Prace budowlane prowadzi Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, a instalacje maszyn, pieców i urządzeń wykona czechowicka Nafto- budowa. Zakład wyposażony zostanie w maszyny i technologie włoskiej firmy SITI.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA