Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Coraz więcej profesjonalistów na targach. Rekordowa Cevisama 2016

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 23 lut 2016 09:05
Coraz więcej profesjonalistów na targach. Rekordowa Cevisama 2016
Cevisama 2016

Targi Cevisama 2016, które odbyły się w dniach 1-5 lutego w hiszpańskiej Walencji odwiedziło ponad 78 tys. profesjonalistów, w tym blisko 15 tys. spoza Hiszpanii.

REKLAMA

Liczby potwierdzają dobre wrażenia jakie przyniosły tegoroczne targi Cevisama 2016. To wydarzenie przyciągnęło 78.221 specjalistów, w tym 14.923 obcokrajowców ze 145 różnych krajów, co jest najlepszym wynikiem w historii 34. edycji tych targów.

Większość zagranicznych gości pochodziła z Europy Zachodniej (32,6% z ogółu), a także z Rosji i krajów Europy Wschodniej (ponad 14%, Afryki Północnej (12% ogółu). Odwiedzający z Bliskiego i Środkowego Wschodu stanowiłi około 10%, pochodzili głównie z Izraela, Libanu, Iranu, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Zmiany w porównaniu do dwóch ostatnich edycji wykazują znaczny wzrost liczby profesjonalistów pochodzących z rynku europejskiego, zwłaszcza z Włoch, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Również liczba wizyt ze Stanów Zjednoczonych znacznie wzrosła. Spadła natomiast liczba odwiedzających z Rosji - co było do przewidzenia wobec aktualnej sytuacji gospodarczej.

Jeśli chodzi o profil odwiedzających, w odniesieniu do odbiorców hiszpańskich, większość z nich stanowili przedstawiciele sklepów, dystrybutorzy i przedstawiciele handlowi, grupy zakupowe, producenci i specjaliści w zakresie budownictwa: architekci, projektanci wnętrz i projektanci przemysłowi.

Jeśli chodzi o gości z zagranicy, w większości byli to importerzy oraz przedstawiciele sklepów, dystrybutorzy i przedstawiciele handlowi.

Na targach największą uwagę zwiedzających przyciągnął sektor płytek ceramicznych i łazienkowy. Ten drugi wzbudza coraz większe zainteresowanie, co stało się jasne już po ostatniej edycji targów. Dlatego też komitet organizacyjny w tym roku zdecydował się na zwiększenie udziału tego sektora na targach. Decyzja ta spotkała się z pozytywną reakcją wystawców otrzymując bardzo pozytywną reakcję wystawców, jak również odwiedzających.
Cevisama zatwierdziła już terminy przyszłorocznej edycji, targi odbędą się 20 do 24 lutego 2017 r.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA