Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Debata: Design a przeszłość. Jak nawiązać inteligentny dialog z tradycją?

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 24 lis 2014 09:39
Debata: Design a przeszłość. Jak nawiązać inteligentny dialog z tradycją?
Kolekcja Delfos firmy Ceramica Ribesalbes w odcieniach błękitu spotykanych w tradycyjnych domach w Grecji. Fot. Ceramica Ribesalbes

Zapraszamy podczas Forum Dobrego Designu na interesujący panel dyskusyjny dotyczący znaczenia tradycji i lokalności w polskim i światowym wzornictwie.

REKLAMA

Temat debaty: „Design a przeszłość. Jak nawiązać inteligentny dialog z tradycją i jak dzięki niej osiągnąć sukces we współczesnym świecie?”.

Poruszane zagadnienia:
- znaczenie lokalnej tradycji, historii, świadomości własnej odrębności jako siła w zglobalizowanym świecie designu
- dlaczego Polacy pokochali styl retro i vintage we wnętrzach, co moda ta oznacza dla projektantów wzornictwa, architektów i twórców wyposażenia?
- jak moda na przeszłość i lokalność twórczo przekłada się na wnętrzarskie trendy? Czy powrót do korzeni może być ratunkiem dla polskiego designu i jego przyszłością?
- projektowanie z odniesieniem do przeszłości: możliwości, potencjał, problemy. Jak design może twórczo czerpać z przeszłości: meble, wyposażenie łazienek, wyposażenie kuchni
- design polski a reszta świata: czy wzorujemy się na innych krajach czy kreujemy własną tożsamość, czy polski design posiada własny charakter? Czy istnieje styl polski?

Miejsce: Centrum Konferencyjne Muranów (budynek Muzeum Historii Żydów Polskich)

Termin: 10 grudnia 2014 r., godz. 11.10

Więcej o forum na stronie wydarzenia.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA