REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Delabie z wyróżnieniem w konkursie German Design Award 2017

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 05 gru 2016 11:02
Delabie z wyróżnieniem w konkursie German Design Award 2017

Nowa bateria mechaniczna do umywalki firmy Delabie otrzymała wyróżnienie podczas konkursu German Design Award 2017.

REKLAMA

German Design Award, przyznawana przez jury złożone z ekspertów niemieckiej Rady Wzornictwa (Rat für Formgebung), jest jedną z najbardziej znanych nagród wzornictwa na świecie i cieszy się dużą renomą, która rozciąga się daleko poza kręgi wyspecjalizowane.

Każdego roku, zgłaszane kandydatury najwyższej jakości produktów i projektów komunikacji designu są nagradzane za swój innowacyjny i indywidualny wkład w rozwój  międzynarodowego krajobrazu designu. Konkurs narzuca bardzo rygorystyczne kryteria przy wyborze laureatów: dzięki przyjętej unikalnej procedurze nominowania, jedynie produkty o wyjątkowej jakości wykonania są zaproszone do udziału w konkursie. „Wyróżnienie” honoruje doskonałą jakość konstrukcji i szczególnie wybitne rozwiązania design.

Bateria 2621EP przekonała jury swoją konstrukcją: bateria pozwala ograniczyć o 85% ilość wody w korpusie i jednocześnie ogranicza proliferację bakterii. W połączeniu z ograniczoną wielkością rurek uzyskujemy zwiększoną prędkość przepływu wody i tym samym kontrolę biofilmu. Dodatkowo ta nowa bateria nie posiada wylewki: wyjście Biosafe jest bezpośrednio zintegrowane z korpusem baterii.

Stworzone z Hostaformu®, jego powierzchnia gładka wewnątrz zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń i kamienia, ograniczając pojawianie się i rozprzestrzenianie się bakterii i mikroorganizmów.

Firma Delabie uprzedza nowe dyrektywy europejskie dotyczące wody pitnej i projektuje armaturę, w której woda nie jest w kontakcie z chromem, niklem i ołowiem. Jest to gwarancja dystrybucji czystej wody.

Ta nowa bateria jest wyposażona w ogranicznik temperatury maksymalnej oraz głowicę z regulatorem ciśnienia EP. Technologia EP pozwala uniknąć wahań temperatury, które są związane ze zmianami ciśnienia w instalacji. Pozwala ona również zabezpieczyć punkt czerpalny (w przypadku braku zasilania w wodę zimną, wypływ wody ciepłej zostaje zredukowany), zapobiegając ryzyku oparzenia się użytkownika. Czysta forma baterii bez wylewki nadaje jej zdecydowanie nowoczesny design przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu
dla użytkownika. Prosty kształt baterii ogranicza osadzanie się zanieczyszczeń i ułatwia czyszczenie, które jest podstawową zasadą utrzymania higieny.

(źródło: Delabie)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA