REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Den Braven stanie się częścią grupy Arkema/Bostik

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 29 lip 2016 12:10
Den Braven stanie się częścią grupy Arkema/Bostik
Den Braven stając się częścią grupy Bostik, będzie tworzył segment produktów wysokojakościowych w ramach oferowanego przez Arkema portfela rozwiązań dla przemysłu i budownictwa. Fot. Shutterstock

Den Braven, producent chemii budowlanej (kleje, fugi, hydroizolacje) przechodzi do grupy Arkema. Planowana transakcja sprzedaży/zakupu jest obecnie przedmiotem procesu akceptacji instytucji antymonopolowych w krajach, których transakcja dotyczy. Zamknięcie procesu formalno-prawnego planowane jest na czwarty kwartał 2016 r.

REKLAMA

Arkema, poprzez działalność Bostik, ma długą historię wiodącego dostawcy specjalistycznych klejów przemysłowych, budowlanych oraz dla konsumentów detalicznych.

Bostik& Den Braven już obecnie są partnerami biznesowymi, o wspólnych wartościach skupionych wokół: koncentracji na Kliencie, odpowiedzialności społecznej, etyce biznesu, ochronie środowiska i nieustannym rozwoju pracowników.

Nowy etap

Den Braven rozpoczyna nowy etap w swojej bogatej historii. Przez ostatnie kilka lat Den Braven intensywnie inwestował w rozwój swojej działalności i stał się globalną firmą z solidną bazą Klientów, światowej klasy możliwościami produkcyjnymi, dostarczając swoje produkty do ponad 100 krajów na całym świecie.

Den Braven będzie kontynuował swoją strategię przy wsparciu grupy Arkema, korzystając z całego jej potencjału.

Den Braven i Bostik są organizacjami komplementarnymi, w związku z czym oczekiwane są korzyści płynące z większej siły zakupowej, szerszej oferty produktowej, zasięgu geograficznego oraz posiadanych technologii.

Den Braven stając się częścią grupy Arkema zyskuje dostęp do nowych rynków i najnowszych technologii.

Nowe możliwości

Den Braven stając się częścią grupy Bostik, będzie tworzył segment produktów wysokojakościowych w ramach oferowanego przez Arkema portfela rozwiązań dla przemysłu i budownictwa.

Arkema planuje intensywny rozwój tego segmentu, a docelowo ma on stanowić 50% przychodów całej Grupy w perspektywie do 2020 r.

Zespół Den Braven w pełni wspiera planowaną transakcję, dostrzegając wiele szans wynikających z przeprowadzanej transakcji.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA