REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Do 15 czerwca trwa głosowanie na toaletę publiczną w Poznaniu

  • Autor: Redakcja RynekLazienek.pl
  • 08 cze 2017 11:33
Do 15 czerwca trwa głosowanie na toaletę publiczną w Poznaniu
Fot. Koło
Do 15 czerwca trwa głosowanie na toaletę publiczną w Poznaniu
Do 15 czerwca trwa głosowanie na toaletę publiczną w Poznaniu
Do 15 czerwca trwa głosowanie na toaletę publiczną w Poznaniu

W dniach 5-15 czerwca na stronie konkurskolo.pl każdy może oddać głos na wybrany przez siebie projekt budynku z funkcją toalety publicznej w Starym Korycie Warty. Pracy, która uzyska największą liczbę głosów, zostanie przyznane dodatkowe wyróżnienie internautów oraz nagroda pieniężna. Partnerem konkursu KOŁO jest Miasto Poznań.

REKLAMA

W tegorocznej edycji konkursu Koło organizatorzy otrzymali blisko 300 zgłoszeń. Są to projekty budynku z funkcją toalety w północnej części Starego Koryta Warty, położonego obok boiska sportowego przy ul. Estkowskiego w Poznaniu. Budynek ma być niezwiązany trwale z gruntem, a funkcje dodatkowe mają zachęcić mieszkańców do aktywnego korzystania z boiska. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 40 000 zł. Zwycięzców poznamy 22 czerwca 2017 r.

Wyboru najlepszego projektu koncepcyjnego na toaletę publiczną dokona Jury składające się z uznanych architektów i ekspertów, takich jak Robert Konieczny i Ewa Kuryłowicz. Swój głos mogą oddać także internauci, w ramach głosowania, które odbędzie się w dniach 5-15 czerwca na stronie www.konkurskolo.pl.

 

Mieszkańcy chcą zmian

Konkurs Koło odpowiada na realną potrzebę lokalnych społeczności. W marcu Miasto Poznań zorganizowało otwarte konsultacje, dotyczące obszaru Starego Koryta Warty. Warsztaty miały na celu poszukiwanie rozwiązań funkcjonalno-przestrzennych, które byłyby satysfakcjonujące dla mieszkańców pod względem oferty rekreacyjnej, a równocześnie podkreślą tożsamość i walory tego obszaru.

Raport z konsultacji dostępny jest na stronie konkurskolo.pl w zakładce „Materiały do pobrania” oraz na stronie Miasta. Wśród proponowanych wytycznych rozwojowych i rozwiązań doraźnych znalazły się m.in.: wprowadzenie elementów małej architektury o podstawowych funkcjach (miejsca do siedzenia, wypoczynku, zabawy, oświetlenie, kosze na odpady itd.), które będą jednolite stylistycznie i poprzez swój plastyczny wyraz podkreślą charakter Starego Koryta, wprowadzenie w sąsiedztwie boiska małego obiektu o funkcjach zaplecza sanitarnego i rekreacyjno-sportowego.

Konkurs od kilkunastu lat zwraca uwagę na problem deficytu toalet publicznych w polskich miastach. Jest to rozpoznawalna i ciesząca się dużym uznaniem społeczna inicjatywa firmy Geberit. Wśród zrealizowanych projektów konkursowych m.in. znalazł się Pawilon Plażowy w Warszawie oraz toalety w Kazimierzu Dolnym i Krakowie. Miasto Poznań także wyraziło zainteresowanie budową toalety, której zostanie przyznana nagroda główna.

Akcja społeczna Nie olewamy miasta

Deficyt toalet publicznych to duży problem dla mieszkańców polskich miast. Pod koniec 2015 r, w ramach akcji Nie olewamy miasta, której patronem jest marka Koło, organizatorzy zapytali Polaków, czego im w ich miastach brakuje. Na podstawie zebranych zgłoszeń powstała Mapa miejskich potrzeb. 27% uczestników głosowania wskazało potrzebę wybudowania nowych toalet publicznych!  

 

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA