REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dornbracht sponsoruje artystyczny projekt na 9. Biennale w Berlinie

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 18 maj 2016 11:50
Dornbracht sponsoruje artystyczny projekt na 9. Biennale w Berlinie
fot. Biennale Berlin

Na 9. Biennale w Berlinie, które odbędzie się latem 2016 r. producent armatury Dornbracht będzie patronem projektu artysty i architekta Shawn Maximo.

REKLAMA

Shawn Maximo konstruuje toalety unisex na terenie KW Institute for Contemporary Art zacierając granice między sferą prywatną i publiczną. Konstruuje intymne miejsce jako centrum informacyjne, krzyżówkę przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej, strefy prywatnej i publicznej.

Zamiast niezakłóconej prywatności, dominuje tu prawo dostępu do informacji. Wielkoformatowe realistyczne fotografie na ścianach i suficie sugerują otwarcie przestrzeni, podczas gdy duży cyfrowy tablet łączy się ze światem zewnętrznym, aby przedstawić treść berlińskiego Biennale. Zamiast konwencjonalnego WC, otrzymamy squat WC.

Temat konfliktu intymności i sfery publicznej znajduje się w sferze zainteresowań marki Dornbracht. Przykładem może być sponsorowana przez markę również berlińska wystawa "One on One", którą oglądac można było w 2012 roku. Również czwarta edycja Dornbracht Conversations zatytułowana była "Public Intimacy".

Ten temat został podjęty również poprzez instalację The Island (KEN), którą stoworzył nowojorski kolektyw artystyczny DIS, a która została pokazana po raz pierwszy w 2015 roku, na Triennale w New Museum w Nowym Jorku, a następnie w Musée d'Art Moderne w Paryżu.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA