REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Duże zmiany w kierownictwie Hansgrohe

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 06 paź 2016 08:32
Duże zmiany w kierownictwie Hansgrohe
Od lewej: Richard, Philippe i Klaus Grohe / fot. Hansgrohe
Duże zmiany w kierownictwie Hansgrohe
Duże zmiany w kierownictwie Hansgrohe
Duże zmiany w kierownictwie Hansgrohe
Duże zmiany w kierownictwie Hansgrohe
Duże zmiany w kierownictwie Hansgrohe
Duże zmiany w kierownictwie Hansgrohe

Kończy się pewien etap w historii firmy Hansgrohe. Bracia Richard i Philippe Grohe - potomkowie założyciela firmy, którzy dotąd piastowali w niej wysokie stanowiska kierownicze, opuszczą je z końcem października.

REKLAMA

Koncern Hansgrohe chce wzrastać w tempie dwukrotnie szybszym niż przyrasta rynek wyposażenia łazienek i zwiększać swoją rentowność. Oczekuje, że w bieżącym roku obrotowym wysokości sprzedaży po raz pierwszy przekroczy próg miliarda euro. Jak informuje Hansgrohe, strategia rozwoju "Hansgrohe 2020" zainicjowana przez zarząd tej firmy pod koniec 2014 roku pokazała rezultaty widoczne w wynikach sprzedaży i zyskach w roku obrotowym 2015.

Przyczyniły się do tego nie tylko inicjatywy produktowe i rynkowe, ale także zmiany organizacji pracy jak również struktury firmy. Jednym z przykładów jest niedawno przeprowadzona zmiana w składzie Brand Management, który obecnie integruje zarówno grupę marki Axor, jak i Hansgrohe. Zmiany strategiczne i organizacyjne prowadzące do profesjonalizacji zarządzania wspierane były również przez obu członków rodziny Grohe, którzy byli dotąd częścią kierownictwa firmy.

- Biorąc pod uwagę wspólnie opracowaną strukturę organizacyjną oraz bardzo dobrą sytuację firmy, Richard i Philippe Grohe - w porozumieniu z Zarządem i Radą Nadzorczą - postanowili wspierać firmę wyłącznie z pozycji akcjonariuszy - mówi przewodniczący Rady Nadzorczej Hansgrohe, Klaus F. Jaenecke.

Richard Grohe - wiceprezes zarządu, i jego brat Philippe Grohe - wiceprezes Design Management przekażą swoje obowiązki i zakres odpowiedzialności na koniec października 2016 r. Thorsten Klapproth - prezes zarządu będzie tymczasowo pełnił obowiązki wykonywane obecnie przez Richarda Grohe.

- Cała Rada Nadzorcza i ja w szczególności serdecznie dziękuję Richardowi Grohe. Mamy wielki szacunek dla niego i jego pracy, która miała decydujący wpływ na sukces firmy. Podobnie, nasze specjalne podziękowania i najlepsze życzenia kierujemy do Philippe Grohe, który nadzorował markę Axor - dodawał przewodniczący Rady Nadzorczej Hansgrohe.

W roku 2015 zakończyła się kadencja Klausa Grohe (najmłodszego syna założyciela marki - Hansa Grohe) jako przewodniczącego Rady Nadzorczej Hansgrohe. Nie przystąpił do wyboru na kolejną i jego następcą został Klaus F. Jaenecke (Klaus Grohe pozostał honorowym przewodniczącym).

W najwyższym kierownictwie Hansgrohe pozostał Pierre Nicolas Grohe - najmłodszy syn Klausa, który zasiada w Radzie Nadzorczej.

Jak informuje firma, struktura własnościowa Hansgrohe nie ulegnie zmianie. 32 procent udziałów będzie nadal w posiadaniu Syngroh (holding należący do rodziny Klausa Grohe), 68 procent w rękach amerykańskiego udziałowca większościowego Masco Corporation.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA