Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dyrektor fabryki Oras nagrodzony

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 05 sie 2014 14:19
Dyrektor fabryki Oras nagrodzony
Rozdanie nagród Róże Olesna 2014. Od lewhej: burmistrz Sylwester Lewicki, Tomasz Kubicki, Ireneusz Misiak, Dorota i Franciszek Wlokowie, Klaudia Spodzieja (Miss Polski Olesna 2014). / fot. Mirosław Dedyk, www.dedyk.pl

Ireneusz Misiak, dyrektor fabryki Oras, największego zakładu pracy sektora prywatnego w Oleśnie, został uhonorowano lokalną nagrodą dla wybitnych obywateli.

REKLAMA

Nagrodę Róży Olesna co roku przyznają lokalne władze, by uhonorować osoby, które przysłużyły się lokalnej społeczności. W tym roku, wśród trojga laureatów, znalazł się Ireneusz Misiak, dyrektor fabryki Oras.

Ireneusz Misiak urodził się 2 listopada 1966 r. w Głuszycy w woj. Wałbrzyskim. Jest absolwentem 5-letniego Technikum Elektroenergetycznego w Wałbrzychu, gdzie uzyskał tytuł technika elektro-energetyka oraz absolwentem Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej, gdzie uzyskał tytuł mgr inż. mechanik energetyk o specjalności chłodnictwo.

Żonę Agatę (mieszkankę Olesna) poznał we Wrocławiu na studiach. Mają syna Mateusza.

Do Olesna przeprowadził się po ukończeniu studiów, gdzie rozpoczął pracę w ówczesnej Standard Armaturze, która w 1998 r. zakupiona została przez fińskiego producenta armatury sanitarnej firmę Oras. Od momentu przejęcia Standard Armatury przez Finów aktywnie zaangażowany był w rozwój firmy Oras w Polsce.

Od ostatniego roku, kiedy Oras zakupił niemieckiego producenta i markę armatury sanitarnej Hansa, zaangażowany jest w integrację fabryk i firm w ramach Grupy Oras, która posiada fabryki w Finlandii i Polsce, a oprócz tego biura handlowe i przedstawicielstwa w większości krajów europejskich.

Zaczynał jako referent ds. technicznych, poprzez Inżyniera Wydziału Utrzymania Ruchu i dyrektora ds. produkcji został dyrektorem fabryki Oras w Oleśnie, która obecnie jest zdecydowanym liderem na rynku skandynawskim, jednym z największych producentów baterii w Europie oraz jednym z największych pracodawców w naszym regionie, który aktywnie wspomaga regionalną działalność sportową i kulturalną. 
 
(źródło: Olesno.pl)

REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA