Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Działaj, czytaj, oglądaj, dziel się - 10 sposobów na świętowanie Dnia Toalet

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 18 lis 2014 16:02
Działaj, czytaj, oglądaj, dziel się - 10 sposobów na świętowanie Dnia Toalet
Światowy Dzień Toalet wspierają też postacie z Ulicy Sezamkowej - Raya i Elmo uczą dzieci, jak prawidłowo korzystać z łazienki. / TM and Copyright 2014 Sesame Workshop. All rights reserved. Photo Credit: John Barrett

Choć 19 listopada można świętować z przymrużeniem oka, to idea tego dnia jest szczytna: wspieranie działań upowszechniających standardy higieniczne oraz walka z kryzysem sanitarnym.

REKLAMA

- Jeśli to czytasz, i posiadasz własną toaletę, to masz więcej szczęścia, niż 2,5 miliarda ludzi, którzy nie mają dostępu do urządzeń sanitarnych. Więcej, niż miliard ludzi na całym świecie, wciąż boryka się z problemem załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych na otwartej przestrzeni, a kobiety i dziewczęta są poniżane, gdy idą skorzystać z toalety - piszą w swoim liście członkowie organizacji WorldToilet, która czuwa nad organizacją Światowego Dnia Toalet - dnia walki o higieniczne i jak najlepsze warunki sanitarne.

W tym roku Światowy Dzień Toalet skupia się na kwestiach godności i równości. WorldToilet chce zwrócić uwagę na problem braku dostępu do łazienek, co skutkuje załatwianiem potrzeb fizjologicznych poza wyznaczonym do tego pomieszczeniem. Ważnym aspektem jest też podkreślenie, jak lepszy dostęp do urządzeń sanitarnych pomaga w ograniczaniu ataków i przemocy wobec kobiet.

Czytaj więcej: Jak w Polsce świętujemy Dzień Toalet

Poprawa warunków sanitarnych wpłynie pozytywnie na podnoszenie poczucia godności i bezpieczeństwa jednej trzeciej ludzkości. Organizacja WorldToilet w swoich działaniach stara się łączyć poważne kwestie z lekkim i czasami humorystycznym podejściem - nawet proste działania informacyjno-edukacyjne mogę być ważnym wsparciem dla ruchu. 

1. Pobiegnij w okolicznościowym biegu

"Urgent Run" (www.urgentrun.com) to okolicznościowe wydarzenie które ma zwrócić uwagę na problemy związane z brakiem dostępu do sanitariatów. Szesnaście biegów zostanie zorganizowanych w 12 krajach (najbliższe będą w Berlinie i Bonn) - w tym także w Singapurze, Indiach, na Filipinach, Indonsezji, Ghanie czy Senegalu.  

2. Zrób Wielki Przysiad


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA