Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Edward Barber będzie gościem specjalnym arena Design 2015

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 21 lis 2014 15:42
Edward Barber będzie gościem specjalnym arena Design 2015
Edward Barber I Jay Osgerby / fot. materiały prasowe

Edward Barber, razem z Jayem Osgerby, to obecnie jeden z najczęściej nagradzanych i najchętniej zatrudnianych projektantów na świecie. Razem stworzyli kolekcje dla takich firm, jak: Vitra, B & B Italia, Venini, Cappellini, Magis, Swarovski, Established & Sons.

REKLAMA

Pracują dla największych marek na świecie. Są autorami unikalnych wystaw na festiwalach designu w Londynie i Mediolanie i laureatami tytułu „Designers of the Year” na targach Maison&Objet 2013. Zostali wybrani najlepszymi projektantami 2014 roku przez 25 redaktorów naczelnych Elle Decoration z całego świata i są autorami pochodni Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie. Jednocześnie projektują jednorazowe, unikalne produkty dla osób prywatnych i miejsc publicznych.

Studio Barber & Osgerby jest niezwykle wszechstronne – oprócz kolekcji mebli, w portfolio marki znajdują się projekty oświetlenia oraz elementy wykończenia i wyposażenia wnętrz, takie jak wieszak Birds on Wire (Magis), deska podłogowa Mews i Stamp (Mutina), czy płytka ceramiczna (Stella McCartney). Z okazji 150 rocznicy istnienia londyńskiego metra studio zaprojektowało również monetę o nominale 2£. Ich największy sukces w ostatnim czasie to zwycięstwo w przetargu na projekt pociągów dla linii Crossrail, ogłoszonym przez Transport for London. Projekty studia Barber Osgerby zobaczyć można na stałych, światowych ekspozycjach, w tym w V & A Museum w Londynie, Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, London’s Design Museum i Art Institute of Chicago.

W 2001 roku Barber i Jay Osgerby założyli Universal Design Studio, obecnie uznawane za jedną z najbardziej innowacyjnych na świecie firm projektowych w dziedzinie architektury, projektowania wnętrz i wystaw.

Podczas pobytu w Poznaniu studio reprezentować będzie Edward Barber, który opowie o znaczeniu materiałów w procesie projektowym i produkcyjnym, odnosząc się tym samym do motywu przewodniego 7 edycji arena DESIGN – Materials. New era.

 

 

 

 

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA