REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Euro-Granit Adamus wyłącznym partnerem włoskiej Santa Margherity

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 11 maj 2016 10:08
Euro-Granit Adamus wyłącznym partnerem włoskiej Santa Margherity
Santa Margherita, włoska firma specjalizująca się w produkcji płyt z konglomeratów kwarcowych postanowiła udzielić wyłączności na sprzedaż swoich produktów firmie Euro-Granit Adamus (Grupa EGA) na terenie Polski. Fot. Grupa EGA

Santa Margherita, włoska firma specjalizująca się w produkcji płyt z konglomeratów kwarcowych postanowiła udzielić wyłączności na sprzedaż swoich produktów firmie Euro-Granit Adamus (Grupa EGA) na terenie Polski.

REKLAMA

Grupa EGA na polskim rynku istnieje już prawie 30 lat. Początkowo jej ofertę stanowił głównie kamień naturalny. Asortyment został dość szybko wzbogacony o konglomerat marmurowy – produkowany we Włoszech przez Santa Margheritę.

Ówczesny rynek był chłonny na niedrogi, łatwo dostępny i prosty w obróbce materiał. Surowiec, głównie ze względu na przystępną cenę, wpisał się na stałe do potrzeb polskich firm kamieniarskich i budowlanych, a co za tym idzie również w regularną ofertę Grupy EGA.

Nowości na polskim rynku

Grzegorz Adamus, właściciel firmy Euro-Granit Adamus, po 2000 roku postanowił poszerzyć swoją ofertę również o konglomeraty na bazie kwarcu, których produkcję uruchomiła wcześniej Santa Margherita.

W Polsce nie był to jeszcze znany materiał, jednak firma widziała w nim potencjał. Jest to jeden z  materiałów na blaty laboratoryjne, kuchenne czy łazienkowe. 

W ich skład wchodzi ok. 93% piasku kwarcowego oraz ok. 7% żywicy poliestrowej z pigmentami. To dzięki zawartości kwarcu materiał jest szczególnie twardy i odporny na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania.

Do wyboru jest ponad 60 kolorów.

Produkt z Włoch

Santa Margherita jest jednym z czołowych producentów materiałów do wykańczania powierzchni konglomeratem kwarcowym we Włoszech. Siedziba firmy mieści się w Volargne di Dolcè – w Jeziora Garda.

To tam znajdują się fabryki, w których realizowane jest 100% produkcji i przeprowadzane są testy wszystkich produktów.

To już drugi włoski produkt w wyłącznej sprzedaży polskiej firmy – pierwszym jest kamień spiekany Lapitec®.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA