REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ferro dołącza do European Water Label

  • Autor: AK
  • 27 kwi 2016 15:28
Ferro dołącza do European Water Label
Zarząd Ferro (Zbigniew Gonsior, Artur Depta i Aneta Raczek) ogłosili na targach Instalacje, że polski producent przystąpił do systemu klasyfikacji European Water Label (w tle baterie, które jako pierwsze trafiły do bazy).

Trzynaście baterii marki Ferro dołączyło do systemu klasyfikacji European Water Label. To pierwszy producent z regionu Europy Centralnej, którego wyroby zostały wprowadzone do tej bazy.

REKLAMA

European Water Label to inicjatywa zrzeszająca producentów zaangażowanych w promowanie efektywnego zużycia wody poprzez poprawę wydajności produktów używanych w łazience. O wpisaniu produktów Ferro do bazy European Water Label poinformowano podczas targów Instalacje 2016 w Poznaniu.

Baterie i natryski FERRO znalazły się wśród 95 marek i ponad 8 tysięcy produktów, które charakteryzują się niskimi przepływami i wysoką wydajnością urządzeń pracujących w łazience i kuchni. System oznakowania European Water Label informuje konsumenta o ich parametrach, a w szczególności o poziomie zużycia wody i daje mu szansę świadomego wyboru jakie rozwiązania chce mieć w swoim domu. Kolory oraz liczby umieszczone na etykiecie dołączonej do baterii lub natrysku mówią o rzeczywistym przepływie wody w litrach na minutę - system wizualnie przypomina oznakowania stosowane na sprzęcie AGD a służący określeniu efektywności energetycznej.

Produkty Ferro klasyfikują się w dwóch najbardziej oszczędnych, zielonych  kategoriach, a są nimi: bezdotykowe baterie umywalkowe Sirocco Sensor (BBB101,  BBB101M, BBB101S, BBB101SM), baterie umywalkowe i zlewozmywakowa Cassino VerdeLine (BCS2VL, BCS2LVL, BCS4VL),  bateria umywalkowa i zlewozmywakowa Genova VerdeLine (BGE2VL, BGE4VL), baterie umywalkowe i zlewozmywakowa Veneto VerdeLine (BVN2VL,  BVN2LVL, BVN4VL) oraz natrysk Doppio VerdeLine (N360VL). Przy maksymalnym otwarciu, przez armaturę marki Ferro przepływa, w zależności od modelu, od 5,3 do 7,1 litra wody na minutę, podczas gdy przez standardową baterię ok. 12 - 16 litrów.

Etykieta European Water Label.
Etykieta European Water Label.

- Od kilku lat inwestujemy w rozwój produktów i technologii służących oszczędzaniu wody i redukcji jej zużycia, zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w obiektach użyteczności publicznej - podkreśla Zbigniew Gonsior, Wiceprezes Zarządu Ferro S.A. - Posiadamy kompleksową ofertę maksymalnie wydajnych baterii i natrysków, spełniającą wymagania w zakresie efektywnego gospodarowania wodą stawiane inwestycjom podlegającym wielokryterialnej ocenie LEED i BREEAM. Dlatego obecność produktów marki Ferro w bazie European Water Label uwiarygodnia cele naszych działań związane z kierunkiem rozwijania oferty produktowej firmy - dodaje. 

Trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji kolejnych wyrobów, które już wkrótce dołączą do bazy EWL. Marka Ferro jest też posiadaczem pierwszego europejskiego Certyfikat EU Ecolabel w kategorii „Armatura sanitarna”.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA