REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ferro ma kandydata na członka Rady Nadzorczej

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 09 gru 2016 10:33
Ferro ma kandydata na członka Rady Nadzorczej
fot. Siedziba firmy Ferro

Zarząd Ferro zawiadomił, że w dniu 8 grudnia 2016 roku otrzymał od akcjonariusza Spółki – tj. Aviva Otwarty Fundusz Emerytalny Aviva BZ WBK informację o zamiarze zgłoszenia kandydatury na członka Rady Nadzorczej Spółki.

REKLAMA

Kandydatem będzie Piotr Kaczmarek - absolwent Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, kierunek filologia germańska. Posiada tytuł CFA (Chartered Financial Analyst) oraz licencję maklera papierów wartościowych.
Od początku kariery zawodowej związany z rynkiem kapitałowym. Ma 19 lat doświadczenia w analizie i wycenie instrumentów finansowych. Zarządzał portfelami akcji dwóch największych funduszy emerytalnych w Polsce: ING OFE i Aviva OFE. Jest współautorem pierwszych na rynku funduszy emerytalnych, wzorcowych „Zasad Ładu Korporacyjnego”.

Początkowo pracował jako makler papierów wartościowych w Domu Maklerskim BMT S.A. (1994-1995), oraz w Banku Handlowym w Warszawie (1997-1998), a następnie jako dealer rynku
kapitałowego w Banku Amerykańskim w Polsce S.A. (1999 – 2000). W latach 2000-2008 związany z ING Nationale-Nederlanden Polska PTE S.A., gdzie pełnił kolejno funkcje: analityka akcji, zarządzającego portfelem akcji oraz dyrektora inwestycyjnego ds. akcji.

W 2006 r. został powołany na członka Zarządu Towarzystwa oraz objął stanowisko dyrektora departamentu inwestycyjnego. W latach 2009-2010 był zatrudniony na stanowisku zarządzającego w Skarbiec TFI S.A. Od 2011r. do maja 2016r. pracował w Aviva PTE BZWBK S.A. zajmując kolejno stanowiska starszego analityka i zarządzającego portfelem akcji.

Obecnie pełni funkcje członka rady nadzorczej ROBYG S.A. oraz Harper Hygienics S.A. 

Według oświadczenia podpisanego przez Pana Piotra Kaczmarka, wyraża on zgodę na kandydowanie oraz powołanie do pełnienia funkcji członka Rady Nadzorczej Spółki oraz spełnia kryteria stawiane kandydatom na członka rady nadzorczej, w szczególności kryteria niezależności wynikające z właściwych przepisów prawa oraz wskazanych w Dobrych Praktykach Spółek Notowanych na GPW 2016.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA