REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Filip Zagończyk obala mity o niepełnosprawności. Bloguje ze wsparciem Koło i Lehnen

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 17 sie 2015 09:11
Filip Zagończyk obala mity o niepełnosprawności. Bloguje ze wsparciem Koło i Lehnen
– Od czwartego roku życia jestem niewidomy, a od kilku lat poruszam się używając protezy. Kocham sport, a pokonywanie przeszkód uważam za jedną z większych rozrywek życiowych - pisze w nocie autorskiej Filip Zagończyk.

Czy osoby z niepełnosprawnością słuchową mogą nagrywać profesjonalne, komercyjne utwory muzyczne? Czy głuchoniewidomi biorą udział w wyścigach samochodowych? Nowy blog redagowany przez Filipa Zagończyka podpowiada jak pokonywać przeciwności losu i obala mity utożsamiane z niepełnosprawnością.

REKLAMA

Blog KOLOciebie.com to miejsce, w którym znajdziemy informacje o ciekawych, nieprzeciętnych osobach, łamiących stereotypy związane z niepełnosprawnością. Autor bloga prezentuje na nim m.in. mistrzów sportu, znanych blogerów, pokazuje co można zmienić w przestrzeni miejskiej, żeby była bardziej przyjazna – dla wszystkich. Nie zabraknie też wywiadów z celebrytami, ciekawych zdjęć i filmów krótkometrażowych - zapewnia twórca.

Na blogu przeczytamy również komentarze do rozwiązań prawnych, które ułatwiają lub utrudniają radzenie sobie z niepełnosprawnością.

Filip Zagończyk, autor i redaktor naczelny bloga KOLOciebie.com jest z zamiłowania i wykształcenia dziennikarzem. I choć pasjonuje się komentowaniem sportu, na co dzień w swojej działalności dziennikarskiej w Polskim Radio i mediach internetowych stara się zainteresować czytelników i słuchaczy sprawami osób z niepełnosprawnością. Nieustannie demonstruje, że to nie niepełnosprawność ale ludzie i brak świadomości tworzą największe bariery. Sam udowadnia, że przy odpowiednim podejściu i motywacji nie ma rzeczy niemożliwych.

Od czwartego roku życia jestem niewidomy, a od kilku lat poruszam się używając protezy. Kocham sport, a pokonywanie przeszkód uważam za jedną z większych rozrywek życiowych - pisze w nocie autorskiej Filip Zagończyk.

Zapraszamy do śledzenia kolejnych wpisów na blogu www.kolociebie.com i kanału YouTube Koło Ciebie: https://www.youtube.com/channel/UCQDCKsUW0rUJORv5hN7zsmg

Realizację projektu wspierają marki Koło oraz Lehnen.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA