Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Firma Danfoss kończy 80 lat

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 01 wrz 2013 15:39
Firma Danfoss kończy 80 lat
Firma Danfoss kończy 80 lat
Firma Danfoss kończy 80 lat

1 września minęło 80 lat od momentu, gdy Mads Clausen założył Danfoss w wiejskim domu swoich rodziców w Nordborg w Danii.

REKLAMA

1 września minęło 80 lat od momentu, gdy Mads Clausen założył Danfoss w wiejskim domu swoich rodziców w Nordborg w Danii.

Od tego czasu firma rozwinęła się z pojedynczego przedsiębiorstwa w działającego na całym świecie dostawcę energooszczędnych rozwiązań. Firma zatrudnia dziś 23.000 osób
i sprzedaje swoje produkty w ponad 100 krajach. Do zbudowania tak szerokiego zasięgu przyczyniło się wczesne budowanie pozycji na rynkach wschodzących i wyraźna koncentracja na udoskonalaniu produktów.
 
Firma rozpoczęła eksport do innych krajów europejskich już w roku 1939, a w roku 1949 Danfoss utworzył pierwszą zagraniczną spółkę handlową w Argentynie. W latach pięćdziesiątych Danfoss silnie działał w USA i Niemczech. W okresie przyśpieszenia globalizacji firma posiadała już zakłady produkcyjne i spółki handlowe zarówno w Rosji, Chinach, jak i w Polsce. Obecnie w tych pięciu krajach organizacje Danfoss są największe.

- Rynek globalny stanowił kamień węgielny dla Danfoss, zanim ktokolwiek wspomniał po raz pierwszy o globalizacji, i to umożliwiło nam zbudowanie pozycji międzynarodowej, z której możemy być dumni. Byliśmy jedną z pierwszych firm, które znalazły się na rozległych rynkach wschodzących i nasze wysiłki koncentrowały się świadomie na nawiązywaniu dobrych relacji z naszymi klientami i partnerami biznesowymi. W przyszłości będziemy się nadal koncentrować na naszych głównych rynkach i krajach BRIC, tj. Brazylii, Rosji, Indiach i Chinach, wkładając zarazem więcej wysiłków w nowe rozwojowe rynki, takie jak Turcja i Indonezja, na których zdobyliśmy już pewne doświadczenia - wyjaśnia Niels B. Christiansen, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy Danfoss 
 
W Polsce Danfoss rozpoczął swoją działalność w 1991 roku otwierając pierwszy zakład w Warszawie przy ulicy Obozowej. Dziś firma posiada w Polsce 4 zakłady produkcyjne (Grodzisk Mazowiecki, Tuchom, Wrocław, Bielany Wrocławskie) zatrudniające w sumie ok. 1400 osób. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA