Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Pałac Prezydencki / fot. Flickr, Marcin Polak, Futured, edunews.pl

Wśród 15 nominowanych firm są 3 związane z sektorem budowlanym - Grupa PSB, Ceramika Paradyż oraz Selena.

REKLAMA

W XII Edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP Kapituła, pod przewodnictwem Wiesława Rozłuckiego, spośród 115 wniosków zdecydowała nominować 15 przedsiębiorstw w 5 kategoriach: Innowacyjność, Obecność na Rynku Globalnym, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Zielona Gospodarka oraz Trwały Sukces. 

Trzy firmy z sektora budowlanego wśród nominownaych

W kategorii "Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu" nominowano m.in. Grupa Polskie Składy Budowlane S.A.. W uzasadnieniu czytamy, że firma działa "na rynku od 16 lat. To największa i najszybciej rozwijająca się sieć hurtowni materiałów budowlanych. Od kilkunastu lat obejmuje swoim mecenatem wydarzenia kulturalne, sportowe, społeczne i edukacyjne w regionie świętokrzyskim. Grupa zrzesza 331 małych i średnich, rodzinnych firm z terenu całej Polski, które prowadzą handel w ponad 500 sklepach."

W kategorii "Zielona Gospodarka" nominację otrzyłaa firma Ceramika Paradyż. Uzasadnienie: "to wiodący polski producent płytek ceramicznych, pionier w zakresie wdrażania nowatorskich rozwiązań w produkcji i wzornictwie nie tylko na krajowym rynku. Produkty powstają w pięciu zakładach produkcyjnych wyposażonych w nowoczesny i zaawansowany park maszynowy i zyskują uznanie klientów w prawie 40 krajach świata. Firma posiada m.in. własną oczyszczalnię ścieków, centralny system odpylania."

W kategorii "Trwały Sukces" nominowana jest firma Selena FM, "globalny producent i dystrybutor chemii. Firma, obecna na rynku od 1992 roku, przez lata wypracowała silną pozycję na rynku chemii budowlanej i jest jedną z najlepiej rozwijających się na Dolnym Śląsku. Jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. W skład Grupy wchodzi 30 spółek na całym świecie".

Ogłoszenie wyników w czerwcu

Laureatów poznamu 2 czerwca br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie odbędzie się finałowa Gala XII edycji, podczas której Prezydent RP przyzna wyjątkowe statuetki laureatom w pięciu kategoriach. 

Tego samego dnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich Bronisław Komorowski uroczyście otworzy II Powszechną Wystawę Krajową „Konkurencyjna Polska 1989-2014”. Wystawa ta oraz towarzyszące jej konferencje i seminaria, zaprezentują osiągnięcia 25-lecia wolności w czterech strefach: Gospodarka, Samorząd, Kultura, Obywatel.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA