Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Forum Dobrego Designu – dzisiaj w Warszawie wielka dyskusja o wzornictwie

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 09 gru 2014 22:43
Forum Dobrego Designu – dzisiaj w Warszawie wielka dyskusja o wzornictwie

Blisko 600 gości, 40 panelistów i 5 sesji tematycznych – to najważniejsze liczby opisujące Forum Dobrego Designu. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 10 dziś w Muzeum Historii Żydów Polskich.

REKLAMA

Forum Dobrego Designu to druga edycja wyjątkowego spotkania producentów i dystrybutorów z różnych segmentów wyposażenia wnętrz z czołowymi twórcami wzornictwa przemysłowego i architektami wnętrz. Organizatorzy wydarzenia – magazyn wnętrzarski Dobrze Mieszkaj i serwis internetowy Dobrzemieszkaj.pl - od lat promują na swoich łamach dobre pomysły do wnętrz, jakościowe wzornictwo i funkcjonalne rozwiązania.

Na zakończenie imprezy poznamy też laureatów czwartej odsłony konkursu Dobry Design, organizowanego przez Dobrze Mieszkaj i mającego na celu wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wykończenia wnętrz. Grupę jurorów konkursu stanowi aż 120 architektów i projektantów wnętrz.

Zobacz także: Kto walczy o tytuł Dobry Design w kategorii przestrzeń łazienki? 

- Doskonałym punktem wyjścia do dyskusji o obliczach polskiego i światowego designu jest z pewnością udane ubiegłoroczne Forum Dobrego Designu. O tym, czym jest dobry design i jak go w polskich realiach sprzedać dyskutowali w grudniu 2013 r. najwybitniejsi polscy projektanci oraz promotorzy designu, m.in. Tomek Rygalik, Piotr Voelkel, Michał Piernikowski, Magda Kochanowska czy Ewa Trzcionka - mówi Ewa Kozioł, redaktor naczelna magazynu Dobrze Mieszkaj i serwisu Dobrzemieszkaj.pl.

Także i w tym roku Forum Dobrego Designu to wyjątkowa możliwość zgromadzenia w jednym miejscu wszystkich, dla których dobre projektowanie jest pasją. Zastanowimy się nad przeszłością i przyszłością designu w Polsce, a w tym kontekście – nad przyszłością i możliwościami rozwoju rynku wyposażenia wnętrz.

Zobacz także: bieżący program wydarzenia [PDF] 

Porozmawiamy, dlaczego Polacy pokochali styl retro i vintage we wnętrzach oraz jak twórczo czerpać z przeszłości. Jak nawiązywać inteligentny dialog z tradycją i dlaczego taki sukces w zglobalizowanym świecie odnosi projektowanie w oparciu o lokalność? Omówimy najnowsze technologie w służbie projektowania oraz innowacje, które zmieniają projektowanie produktów, wnętrz i nasze życie. Zastanowimy się, jak innowacje w designie, nowe materiały, rozwiązania, a także zupełnie nowe potrzeby wpływają na oblicze współczesnych mieszkań i ich mieszkańców.

O roli designu, potrzebach i preferencjach konsumentów oraz odpowiedzi na te zapotrzebowanie ze strony producentów opowiedzą czołowi projektanci wzornictwa w Polsce, przedstawiciele stowarzyszeń projektantów wzornictwa, przedstawiciele producentów wyposażenia wnętrz, architekci wnętrz, przedstawiciele mediów zajmujących się tematyką designu oraz specjaliści badania opinii publicznej.

Więcej na: http://www.dobrzemieszkaj.pl/dobry_design 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA