REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Franke kontynuuje rynkową ekspansję

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 21 cze 2016 09:57
Franke kontynuuje rynkową ekspansję

Grupa Franke ostatnio aktywnie działa na rynku wyposażenia łazienek. W marcu nabyła 25% udziałów Duravitu, a z końcem maja stała się właścicielem ponad połowy udziałów marki Mamoli - włoskiego producenta armatury.

REKLAMA

Grupa Franke z siedzibą w Szwajcarii oraz Paini Rubinetterie - włoski dostawca armatury wspólnie nabyły firmę Mamoli Robinetteria. Grupa Franke została właścicielem 55% udziałów, Paini kupiło 45%.

Akwizycja ta jest częścią strategii umacniania pozycji Franke w branży sanitarnej i łazienkowej, zapoczątkowanej w 2013 roku zakupem firmy KWC produkującej armaturę. Kontynuacją tak ukierunkowanych działań była ostatnio nabycie 25% udziałów w firmie Duravit.

Mamoli poszerzy portfolio marek Grupy Franke marek i będzie zintegrowane z segmentem Franke Water Systems, współpracując z istniejącymi zakładami produkcyjnymi Franke w Niemczech, Szwajcarii i Chinach.

Grupa Franke dokonała zakupu Mamoli w joint venture z firmą Paini, która stała się właścicielem 45% udziałów Mamoli. Paini będzie pełnić fundamentalną rolę w rozwoju Mamoli, zarówno pod względem produkcyjnym, jak i badawczo-rozwojowym i w budowaniu pozycji tej marki na rynku własnym i międzynarodowym.

- Wraz z przejęciem Mamoli, Franke nie tylko wzbogaca portfel marek prestiżowych, z wieloletnią firmą na rynku włoskiego wyposażenia łazienek. Wraz z Paini zamierzamy inwestować w Lacchiarella i pracować w ścisłej współpracy z kierownictwem Mamoli, które bardzo cenimy i z którym dzielimy te same wartości - powiedział Alexander Zschokke, prezes Grupy Franke.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA