REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Franke kupiło udziały w firmie Duravit

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 11 kwi 2016 11:58
Franke kupiło udziały w firmie Duravit
fot. Duravit

Po zatwierdzeniu transakcji przez organy ochrony konkurencji, 29 marca 2016 roku, Grupa Franke nabyła udziały Duravitu, niemieckiego producenta wyposażenia łazienek, z siedzibą w Hornberg.

REKLAMA

Franke i Duravit posiada komplementarną ofertę produktową. Obie marki są silne i rozpoznawalne na międzynarodowych rynkach. Firmy zamierzają wspólnie opracowywać innowacyjne produkty do łazienek i kuchni, aby jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję.

- Widzimy wiele korzyści po obu stronach. Wspólnie możemy zrealizować dodatkowy krajowy i międzynarodowy potencjał wzrostu w sektorze łazience i kuchni - mówi Dr Frank Richter, CEO w firmie Duravit.

- Współpraca z Duravit jest ważnym krokiem w rozwoju strategicznym Grupy Franke. Obie firmy mają doskonałą wiedzę, ponad 100-letnie doświadczenie i wysoki poziom kompetencji w obszarze designu. Wspólnie będziemy wyznaczać nowe standardy w branży łazienkowej i kuchennej - dodaje Alexander Zschokke, CEO w Grupie Franke.

Grupa Franke nabyła 25% udziałów Duravitu. Wcześniej należały one do firmy Roca.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

  • No to zaczyna się następny etap konsolidacji i przetasowań na rynku. Zaskoczeniem dla mnie był fakt posiadania 25% udziałów przez Rocę. Teraz jeszcze Geberit powinien wykpić firmę z armaturą, skoro ma już Sanitec. Obstawiam Hansgrohe. Może nie dziś, bo musi skonsumować i uporządkować sprawy po fuzji.I wtedy będzie trzech silnych graczy z kapitałem zagranicznym.
    • spoza, 2016-04-11 13:57:50

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA