REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Franke zamyka fabryki

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 27 kwi 2016 13:05
Franke zamyka fabryki
fot. Shutterstock

Franke zamyka istniejące fabryki w Szkocji, Holandii i na Słowacji, w tym ostatnim kraju buduje za to nowy zakład produkcyjny. Będzie gotów wiosną 2017 roku.

REKLAMA

Jak donosi portal KBB Daily, Franke zamierza stopniowo wygaszać działalność trzech swoich fabryk - w Szkocji, Holandii i na Słowacji.

Szkocki zakład produkcyjny zatrudnia obecnie 211 pracowników, holenderski ma 50 pracowników a słowacki 100. Działalność tych zakładów ma być zakończona w ciągu najbliższych 20 miesięcy.

Natomiast nowe miejsca pracy zostaną utworzone w Słowacji, gdzie też powstaje nowa fabryka. Nowy obiekt ma być gotowy na wiosnę 2017.

Franke jest dostawcą produktów i rozwiązań dla kuchni i łazienek, profesjonalnej gastronomii oraz do przygotowywania kawy. Grupa Franke składa się z czterech segmentów: Kitchen Systems, Foodservice Systems, Water Systems oraz Cofee Systems.

Grupa z siedzibą w Aarburg w Szwajcarii, zatrudnia około 9 tys. osób w 72 spółkach zależnych na 4 kontynentach. Eksportuje do ponad 100 krajów i osiąga przychody w wysokości 2,1 mld CHF. Grupa Franke należy do Grupy Artemis.

W Polsce koncern Franke zaistniał w 1993 roku powołując do życia Franke Polska Sp. z o.o. Trzy lata później firma uruchomiła zakład produkcyjny w Sękocinie koło Warszawy, gdzie wytwarza zlewozmywaki.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

  • kosztem innych ludzi na miejsce 2 operatorow maszyn na slowacji bedze 1 hahahah
    • gosc, 2017-05-09 10:09:29

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA