REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Fundusz o skandynawskich korzeniach chce przejąć Ferro S.A.

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 08 lut 2016 09:07
Fundusz o skandynawskich korzeniach chce przejąć Ferro S.A.
fot. Siedziba firmy Ferro

Grupa doradcza IK Investment Partners, a dokładnie jej fundusz IK VII - który to np. odsprzedał w 2013 firmę Hansa Orasowi - ogłosił zamiar przejęcia 100 procent akcji Ferro. Może za nie zapłacić ok. 220 mln zł.

REKLAMA

Spółka Palmyra, zależna od europejskiego funduszu IK Investment Partners, którego źródła pochodzą ze Skandynawii, ogłosiła zamiar przejęcia 100 procent akcji Ferro. Nowy inwestor zamierza kupić 21,2 miliona złotych akcji Ferro. Wezwanie będzie zrealizowane, jeżeli znajdą się chętni do sprzedaży co najmniej 16,9 miliona akcji (co stanowi 80% całości).

Cena akcji w wezwaniu to 10,50 zł. Przejęcie kontroli nad Ferro i wykup 80% akcji wiązać się będzie z kosztem ok. 177 mln zł, całości akcji - ok. 220 mln zł.

Zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu potrwają od 25 lutego do 25 marca. W wezwaniu pośredniczy DM BZ WBK. Wymagana jest jeszcze zgoda właściwych organów antymonopolowych w Polsce, Rumunii i na Ukrainie.

Jak informuje Ferro, Palmyra zawarła już umowy z Anetą Raczek, Prezesem Zarządu Ferro, Arturem Deptą, Wiceprezesem Zarządu Spółki, Zbigniewem Gonsiorem, Wiceprezesem Zarząd, Vladimirem Sildem, Prezesem Zarządu Novaservis oraz Andrzejem Hołójem, Przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółki oraz ABH Holding Sp. znaczącym akcjonariuszem Spółki, w których zobowiązali się oni sprzedać swoje akcje.

Fundusz - jak sam zapowiada - zamierza zmodyfikować strategię Ferro, jak również wspierać jej rozwój organiczny i akwizycje. IK posiada już doświadczenie w branży instalacji sanitarnych i armatury - dzięki poprzedniej inwestycji w Hansa Metallwerke AG, którą to firmę w 2013 roku odsprzedał firmie Oras.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA